امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شطرنج (بازی تفکر)درکلاس اول ابتدایی
#1
كيومرث هاشمي در گفت ‌و گو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: در راستاي ايجاد و تعريف رشته ‌هاي ورزشي ويژه دانش آموزان ابتدايي مقرر شده رشته ورزشي شطرنج (فكر برتر) به صورت كاملاً ابتدايي (آماتوری) براي دانش آموزان اول ابتدايي مورد بررسي قرار بگيرد و چنانچه به تاييد نهايي برسد، از امسال دانش آموزان اول ابتدايي نيز صاحب رشته ورزشي خواهند شد.

معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش گفت: هدف از ايجاد رشته ورزشي شطرنج براي دانش آموزان ابتدايي كم هزينه بودن آن براي آموزش و پرورش، جذابيت و تقويت تفكر در دانش آموزان و ميزان دسترسي همه آنها در سراسر كشور است و بر اساس تعريفي كه با هماهنگي فدراسيون شطرنج صورت گرفته، حركات اوليه اين ورزش، به دانش آموزان آموزش داده مي ‌شود.

وي افزود: يكي از برنامه‌هاي وزارت آموزش و پرورش فرهنگ سازي ورزش در بين دانش آموزان به ويژه در دوره ابتدايي است و در اين راستا از دو سال پيش با راه‌اندازي رشته شنا براي پايه سوم اين حركت بزرگ آغاز شده است.

هاشمي تصريح كرد: بر اساس برنامه‌هاي تدوين شده براي حوزه تربيت بدني دانش آموزان از امسال ژيمناستيك براي دانش آموزان پايه دوم، شنا براي پايه سوم، طناب زني براي پايه چهارم، تنيس براي پايه پنجم و دو ميداني براي پايه ششم ابتدايي اجرا مي‌شود و با ابلاغي كه به استان ‌ها ارسال شده، مدارس بايد بتوانند بر اساس امكانات حداكثر پوشش را براي دانش آموزان ايجاد كنند.

وي ادامه داد: آموزش و پرورش به سمتي حركت كرده كه نگرش خانواده ‌ها، دانش آموزان و جامعه به ورزش تغيير كرده و اين تغيير نگرش و نگاه مثبت به ورزش اتفاق بسيار با ارزشي است كه بايد براي تداوم آن ظرفيت ‌هاي مناسب اعم از فضا، امكانات و رشته ‌هاي جديد تعريف شود.

وي گفت: خانواده ‌‌‌ها در اجراي برنامه‌ هاي ورزشي براي دانش آموزان همكاري خوبي را با آموزش و پرورش داشتند و اين نشان مي ‌دهد كه فرهنگ ويژه‌ اي در حوزه تربيت بدني در حال شكل گيري است.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: mojtabaei
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره معلمـ گفت

انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.

پیوند ها

دوستان