امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سایت نظام پیشنهادات
#11

پیشنهاد اینجابب به گروه تالیف کتابهای درس می باشد که براای آسان کردن مطالب درسی و علاقه مندی بیشتر دانش آموزان به کتابهای درس مطالب به صورت کلیدی و شاخه ای تهیه شود که بنده در درسهای تاریخ پایه سوم و آمادگی پایه سوم با توجه به سنگینی کتابها یرای دانش آموزان مطالب را به صورت کلیدی و شاخه ای در آوردم در صورت نیاز تقدیم خواهد شد

نرگس نیلوفری دبیر علوم اجتماعی راهنمایی جهاد شاهد منطقه 16 تهران

موبایل

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#12
آموزش 

به نام خدا

با سلام خسته نباشید  به تمامی دست اندر کاران نظام آموزشی

پیشنهاد نظام آموزشی هماهنگ  برنامه درسی و کلاسهای فوق برنامه

بعنوان یک دبیر همیشه از تبعیض بین دانش آموزان  طبقه  های مختلف نظام اقتصادی رنج کشیده ام زیرا  کسانی را دیده ام که حتی در پایتخت بخاطر عدم اطلاع وبرنامه ریزی خانواده همیشه از امکانات وپیشرفت عقب مانده اند و افراد  متوسط ی را دیده ام  که با برنامه ریزی درست بیش از حق خود رشد کرده اند اگر  مدارس دارای نظام هماهنگ باشند این امکان پیشرفت  تقریبا یکسان خواهد شد . مثلا چرا یک مدرسه  برنامه ریز ی برای شرکت در آزمون ها ندارد ودر ضمینه المپیاد ها  کاری نمی شود  مدیران عدم همکاری اولیا  را سبب می دانند اما دلیل عدم همکاری اولیا را بررسی نمی کنند فقر فرهنگی را چه کسی باید بر طرف کند نظام آموزشی  بطور مثال همان مدیرا ن ومعلمان ویا بر نامه ریزان نظام آموزشی در شرایط یکسان  کلاس های درسی وفوق بر نامه  این تبعیض ازبین خواهد رفت

پاسخ }}
سپاس شده توسط: شوکران
#13

با سلام و خسته نباشید .برای آموزش بهتر لازم است در حیاط مدارس تابلوی مغناطیسی نصب کرد تا دانش آموزان ضعیف در زنگ تفریح تمرین کنند و چون از تخته خوشششان می آید دیگر خسته نمی شوند .با تشکر

پاسخ }}
سپاس شده توسط: آزاده قابل
#14

با سلام

دوستان بهترین وسلیه کمک آموزشی ،آموزش سمعی وبصری است.

آموزش دروس به وسیله کنجکاوی خود دانش آموز

با استفاده از یک رایانه وویدوپژکتور

امور تربیتی، یادگار شهید رجایی است، تقویت این نهاد از دغدغه‌های شهید باهنر بود. ایده آن دو بزرگوار این بود که در امر تعلیم و تربیت نوآوری بشود؛ یعنی تزکیه‌ پیش از تعلیم و برتر از آن قرار گیرد و انسان‌هایی فرهیخته تربیت شوند تا جامعه‌ای اسلامی داشته باشیم .
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#15
به نام خدا
با سلام
پیشنهاد من: رانندگان سرویس مدارس متوسطه دخترانه
با توجه به مقطع سنی حساس دختران دبیرستانی و مشاهده اینکه از رانندگان جوان استفاده می شود برای جلوگیری از برخوردهای غیر شرعی و احساسی بین دانش آموزان و راننده در طول سال پیشنهاد می شود در گزینش رانندگان برای دبیرستان های دخترانه در درجه اول تا حد امکان از خانم های راننده و در نهایت از آقایان متاهل با سن بالا (که جای پدران بچه ها باشند، نه برادر !) استفاده شود.
با تشکر
پاسخ }}
سپاس شده توسط: شوکران
#16

میخوام برم تو سایت

اینو میگه:


500 - Internal server errorThere is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed.

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#17

این خطا بیشتر زمانی رخ میدهد که اشتباهی در برنامه نویسی رخ داده باشد

چه فکر کنید که میتوانید و چه نمیتوانید در هر صورت حق با شماست

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#18
Star 

به نام خدا

با سلام.پیشنهادات اینجانب  دبیر علو تجربی به این شرح است:

1-راه اندازی مجدد آزمایشگاه مرکزی با توجه به وسایل زیاد آزمایشگاهی و کمبود آن در مدارس عادی و استفاده از مربیان با تجربه در این خصوص تا دبیران بتوانند از تجربیات مفید این اساتید بهره جسته و نیز بنیه علمی دانش آموزان تقویت شود تا بتوانند در مسابقات علمی حائز رتبه ی برتر در سطح استان و کشور شوند.

2-استفاده ااز کتب کمک آموزشی توسط اساتید فن آموزش و پرورش و توزیع در کلیه مدارس در زمینه های ساخت وسایل کمک آموزشی جهت استفاده بهینه دانش آموزان و شکوفا شدن استعداد و خلاقیت که این خود سهم به سزایی در یادگیریه مطالب علمی دارد.

3-برگزاری جشنواره های علمی پژوهشی در ارتباط با وسایل دست ساخت دانش آموزان نظیر جشنواره ی جابربن حیان که در مقطع ابتدایی برگزار شد و یک رقابت سالم در بین دانش آموزان سه ناحیه که مورد تشویق واقع شدن و انگیزه مثبت برای رشد بیشتر و خلاقیت ذهنی در بین دانش آموزان ایجاد کرده که این خود باعث می شود که درس علوم به عنوان  علوم پایه از حالت دانشی خارج و به مراتب بالاتر سوق پیدا کنند.و موجب پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می شود.

4-ساعت کار درس علوم یک ساعت به عنوان آزمایشگاه اضافه گردد که دانش آموزان به صورت گروهی بتوانند با هم فکری و تبادل نظر در جهت یادگیری هرچه بیشتر مطالب فراگرفته شده  گامی مثبت و موثر بردارند.

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#19

معلم پايه ي اول ابتدايي شهر تهران منطقه ي 18 هستم پيشنهادم در مورد كتاب پايه ي اول ابتدايي فارسي بخوانيم ابتداي كتاب جمله هايي در اين صفحات گنجانده شده  فقط صداي اول اومده وقتي جمله را با بچه ها مي خونيم  فقط يك متن كوتاه كه صداي اولش مورد استفاده است  به عنوان اينكه بتونيم از آن مشقي نوشته بشه نيست براي همين دانش آموز با كتاب بخوانيم كمتر انس مي گيرد.مثلا استخر نرده دارد مي تونستيم بنويسيم اسم مادرم نادره است .اسم برادراونادر است...وامثال اين جمله ها درصفحات گنجانده مي شد بهتر بود.

سارا كريمي  باتشكر فراوان

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#20

پیشنهاد اینجانب راجع به بخشنامه 710/39 می باشد لطفا بررسی شود .

برای رسیدن به حیات طیبه که در سند تحول بنیادین مد نظر است یکی از مهمترین عاملان تاثیر گزار خانواده ها هستند که ارتقا جایگاه و نقش تربیتی خانواده و مشارکت اثر بخش آن با نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی مد نظر است که از طریق :

1- مشارکت فعال خانواده ها در حل مشکلات مدرسه هر کدام با هر تخصصی که دارند ، فی سبیل الله .

اگر با خانواده ها دوست و صمیمی شویم از صمیم قلب برای پیشرفت فرزندشان بدون هیچ چشم داشتی مشارکت می کنند .

2 - برای رسیدن به اهداف آموزشی و تربیتی باید خانواده و مدرسه همسو باشند پس داشتن مشاوره اگر شده هفته ای یک بار در مدرسه برای خانواده ها برای حل مشکلات مدرسه و خانواده ها .

3 - آشناکردن خانواده وعموم بامحتویات سندتحویل بنیادین ازطریق رسانه ها که اگربا محتویات تحول سندبنیادین آشنا شوندمشارکت فعالی باآ.پ خواهند داشت.

4- استفاده ازتخصص خانواده دارای صلاحیت عقل وآموزشی درتدوین برنامه های آ.پ تافاصله ی بین خانواده ها وآ.پ کاهش یابد.

5- ارتقای معنوی واخلاقی خانواده هاومعلمان.

پیشنهاد دوم

سیاست:بهسازی وساماندهی منابع انسانی

1- گسترش تعلیم وتربیت مورد نیاز درهمه دوره های تحصیلی برای رشدحرفه ها ومهارت های مورد نیاز جامعه یعنی شناسایی علایق دانش آموزان وراهنمایی آن هادرمسیر علایق آن ها.

2- هدایت این علایق ازمتوسطه اول.

پیشنهاد سوم

راههای جلب مشارکت مردم در آ . پ

برای تحقق هدف های آپ باید از مشارکت مردم در حل مسائل یاری جست .

1 - نگرش مسئولین را نسبت به مشارکت صحیح و اصولی در آ. پ اصلاح کرد .

2 - تمام ارگان های دولتی و نهاد ها با آ. پ همکاری کنند .

3-استفاده ازنظرات اولیادرجلسات انجمن واولیامدارس

4- استقبال ازنظرات خلاقانه خانواده هادراداره امور مدرسه

5- استفاده ازتواناییها تخصصی ومهارت اولیا

6- قدردانی ازفعالیت ها وهمکاری های مدرسه

7- ایجاد رابطه اثربخش ومعنادارخانواده ها

8- آموزش خانواده ها


پیشنهاد4

ارتقای کیفیت بهره بری ومدیریت آموزشگاهی

1- تشویق کارکنان خوب وتلاشگر ،گرایش وتعلق خاطر آنان را به محیط کار بیش تر کنند

2- رابطه صمیمانه وایجاد روح همکاری بین کارکنان ومدیریت

3- ایجادباور،اعتمادواطمینان درکارکنان نسبت به استراتژی وبرنامه های پیشنهادی

4- باید کیفیت زندگی کاری رابا برنامه های موثر بالا برد

5- اولویت دادن به تحقیقات کاربردی درباره ی فرایندهای شغلی وکاری

6- ایجاد ارتباط موثر بین کارکنان ومدیریت افزایش پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می شود

7- ازکارکنان انجام کار باکیفیت خواسته شود.

8- ایجادآموزش های اثربخش به کارکنان

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره معلمـ گفت

انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.

پیوند ها

دوستان