امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از جمله عوارض جراحی زیبایی بینی
#1
از جمله عوارض جراحی زیبایی بینی
[url=http://dr-ghiasi.com/media/k2/items/cache/157c6c6cd616f458d56a6caf427711f8_XL.jpg][تصویر:  157c6c6cd616f458d56a6caf427711f8_M.jpg]


 
بینی تنها یک مجرا برای عبور هوا نمیباشد بلکه برای عبور هوای استنشاقی، آن زا بسیار تمیز، گرم و مرطوب میکندو اگر مشکلی برای این مجرای تنفسی ایجاد شود بیمار از نمیتواند به راحتی هوای تمیز را استنشاق  کند. همانطور که میدانید چهره شما ولین قسمتی از بدن شما میباشد که در دید افراد قرار دارد بینی به صورت برجسته مرکز آن میباشد به همین دلیل اگر مشکل ساختمای برای آن پیش آید برای دیگران قابل رویت میباشد. دو مورد ذکر شده یعنی تنفس کردن از بینی و تاثیری که ظاهر بینی روی صورت افراد دارد این معنی را میدهد که جراحی زیبایی بینی باید بهمراه دانش کافی و همینطور تجربه باشد به صورتی که بتواند میان حفظ کردن عملکرد بینی و ایجاد کردن بینی زیبا تعادلی برقرار باشد و همینطور جراح با استفاده از تجربه های پیشین توجه داشته باشد که تغییری که میخواهد ایحاد کند موجب ایجاد اختلال در عملکرد بینی نشود.
 
عوارض جراحي زيبايي بيني  به دو گروه تقسيم میشود :
 
1-  آسيب ديدن عملکرد بيني يا انسداد تنفسي
2-   ایجاد شد تغييرات نامطلوب در ظاهر بيني
 
توضیحی درباره عوارض جراحي زيبايي بيني که ممکن است رخ دهد :
 
1-  درست نکردن انسدادهاي مکانيکي در زمان عمل جراحي به این معنی که اگر قبل از عمل بزرگي شاخک هاي بيني و يا انحراف تيغۀ بيني وجود داشته باشد جراح میبایست سعی خود را بکند تا اين مواردی به ظاهر مختصر را میباشد را نیز رفع کند و همینطور که میدانید بيني با عمل جراحي معمولاً کوچک تر مي شود 
پس اگر این موارد از قبل بوده و انسدادی هم برای فرد ایجاد نکرده را رفع نکنیم زمانی که بینی کوچک تر میشود این موارد که اول اهمیتی نداشته اند موجب مسدود شدن مسیر تنفسی میشود.
2-  مورد دوم از عوارض جراحی زیبایی بینی ، تورم مخاط داخل بيني میباشد که اکر به علت سينوزيت مزمن و يا آلرژي شديد مخاط داخل بيني متورم باشد شاید موجب مسدود شدن مجرای تنفسی بینی شود. 
  
3-  مورد سوم چسبندگي هاي داخل بيني است در صورتی که جراح داخل بيني را زياد دستکاري نکند موجب زخمي شدن مخاط بيني مي شود، و در صورتی که مخاط زخمي شده در مقابل هم قرار گيرند به زمان ترميم به يکديگر مي چسبند و راه داخل بيني را تنگ میکنند. 
 4- بیش از حد تنگ کردن سوراخهاي بيني. 
5- بیش از اندازه برداشتن از غضروف هاي نوک بيني که موجب تنگي مدخل بيني مي شود. 
موراد دیگری از عوارض جراحی زیبایی بینی وجود دارد که مهم ترین آن ها را برای شما نام بردیم.
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره معلمـ گفت

انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.

پیوند ها

دوستان