امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
20 نکته برای 20 شدن
#1
جدید 

به نام خدا

چگونه درس بخوانيم و مطالعه كنيم؟

20 نـكـتـه بـراي بـــيـــســـــت شــدن

1ـ هميشه تكاليف خود را در يك دفترچه ي مخصوص يادداشت كنيد يا طرح يادداشت همراه كتاب را اجرا نماييد .

2ـ محيط آرام را انتخاب كنيد و هميشه در يك مكان ثابت مطالعه كنيد . و محيط از نظر نور و گرما مناسب باشد.

3ـ زمان و مكان و مدت مطالعه در طول روز مشخص باشد . و مدت زماني را كه براي  مطالعه يك كتاب صرف مي كنيد ، با مداد در بالاي صفحه بنويسيد.  

   4ـ  از خم شدن روي كتاب و دفتر خود داري كنيد. 

      5 ـ مطالعه و مرور را قبل از امتحان انجام دهيد نه شب امتحان .

6  ـ مطالعه ي مداوم باعث خستگي مي شود پس اندكي هم استراحت لازم است.

7ـ درس هر روز را همان روز بخوانيد و تكاليف و تمرين هاي آن را همان روز بنويسيد و جواب دهيد .(رمز اصلي موفقيت در درس و مدرسه)

8ـ رمز شاگرد اول شدن:  علاوه بر انجام نكته ي بالا ، بايد كه هميشه يك درس از معلم جلوتر باشيد .

       9ـ زير مطالب مهم ، هنگام مطالعه خط بكشيد يا علامت پرانتز بگذاريد و يا مطالب مهم را در برگه يا دفتري يادداشت نماييد.

10ـ  در طول امتحانات به اندازه ي كافي استراحت كنيد .غذاي مناسب بخوريد و از بيدار خوابي بپرهيزيد .

11ـ در هر درسي آن چه را كه خود، خوب ياد گرفته ايد به ديگران ياد بدهيد تا هم پي به اشكال هاي خود ببريد و هم آن مطلب را خوب ياد بگيريد و فراموش نكنيد كه پرسيدن عيب نيست ، ندانستن عيب است .

  12ـ ورقه هاي امتحاني خود را دور نريزيد و شب هاي امتحان آن ها را مرور كرده و اشتباه هاي خود را اصلاح نماييد و خوب ياد بگيريد.

13 ـ توجه به محتواي كتاب و مطالب دفتر و نوشته هاي جنبي ، در آمادگي براي امتحان موثر است.

14 ـ در جلسه ي امتحان ، پس از دريافت برگه ، ابتدا نگاهي كلي به همه ي سوال ها نماييد و بعد شروع به پاسخ دادن كنيد و از همه مهم تر اين كه اول سوال هايي را پاسخ دهيد ، كه جواب آن ها را مي دانيد و راحت تر است .

15ـ اعتماد به نفس و آرامش نقش مهمي در موفقيت دارد .

16ـ اگر بخواهيد بهترين مطالب را از كتاب به دست بياوريد ، لازم است يك ربع ساعت را در خواندن و سه ربع ساعت را در درك كردن و سه ربع ديگر ساعت را به فكر كردن در اطراف آن چه خوانده شده است ، صرف كنيد .

17ـ قبل از مطالعه وضو بگيريد ، نيت كنيدكه مي خواهيد درس فارسي يا عربي يا هر درس ديگر بخوانيد و درس را با نام و ياد خدا شروع كنيد .

18- براي يادگيري فرمول ها و نكات مهم مي توانيد از روش (( نبين و از بر كن )) استفاده كنيد. به اين صورت كه ابتدا آن فرمول يا نكته‌ي مهم يا عبارتي را كه مي  خواهيد از بر كنيد . در برگه اي نوشته به مدت يك تا دو دقيقه به آن خوب نگاه كنيد . سپس چشم هاي خود را بسته و با دست هاي خالي (بدون خود كار و مداد ) چهار مرتبه از آن روي هوا بنويسيد . با اين روش ، همه ي مطالب به طور مستقيم وارد حافظه‌ي بلند مدت شما شده و خيلي دير فراموش مي كنيد . (در روز هاي بعد اگر آن مطالب به ياد شما آمد آن ها را همان طور كه گفته شد ، تمرين و تكرار كنيد تا براي هميشه ثبت شود و هرگز فراموش نكنيد.)

19- برنامه‌ي درسي شبكه‌ي آموزشي تلويزيون را پيدا و بررسي كنيد و ببينيد كه درس‌هاي مورد نظر شما را در چه روزها و ساعت‌هايي پخش مي‌كند . آن را خوب نگاه كنيد. بدون شك مفيد فايده واقع خواهد شد . (كلاس خصوصي رايگان ) . و فهرست برنامه ها ي شبكه ي آموزش را ، در شبكه ي پيام نما ، صفحه ي 847بیابید.

20ـ آخرين و مهمترين نكته در يادگيري علم و دانش اين كه : خدا را هرگز فراموش نكنيد و هر كاري را كه مي خواهيد آغاز كنيد با نام و ياد خدا باشد و خداوند شما را در ادامة راه يادگيري بهتر ياري مي كند . خداي را نيز شكر و سپاس گزار باشيد چرا كه : شكر نعمت ، نعمتت افزون كند با آرزوي موفقيت و سربلندي براي شما خوبان و باقي بقايتان

   تهييه و تنظيم :   http://www.rw24rw.tk و http://www.ali1379.tk

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#2
اگر از جمله افرادی هستید که در روزمره باید دائما حساب و کتاب های تکراری انجام دهید و از ماشین حساب استفاده میکنید پیشنهاد میکنم برای تسریع در انجام کارها این مقاله ی شگفت انگیز از ضرب سریع در ریاضی را بخوانید.

مگ وب – یش از آنگه به معرفی تکنیک های ضرب سریع اعداد در ریاضیات بپرداریم اول ببینم واژه ی ضرب در تعریف چیست؟ و ما چند نوع ضرب داریم؟ برای جواب از دانشنامه ی ویکی پدیا کمک میگیریم :

ضرب یکی از چهار عمل (عملگر) اصلی در حساب، و جبر مقدماتی است. علاوه بر آن، واژهٔ ضرب برای نام‌گذاری و توصیف عملیات گوناگون دیگر در سایر زمینه‌های ریاضیات، نظیر ضرب داخلی بردارها، ضرب ماتریس‌ها، و بسیاری موارد دیگر هم کاربرد دارد.

منظور از عمل، دستوری است که نحوه و مفهوم ترکیب دو عدد یا دو متغیر را بیان می‌کند. در مورد ضرب، این دستورالعمل به شیوهٔ زیر است:

به چند بار جمع کردن یک عدد با خودش ضرب می‌گویند. ابداع و به‌خدمت‌گیری این عملگر توسط بشر، برای سهولت فرایند محاسبه، و نیز کوتاهی و صرفه‌جویی در کار نوشتن صورت پذیرفته است.
[url=http://zavaraghi.com]آموزش ریاضی
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره معلمـ گفت

انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.

پیوند ها

دوستان