امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ترمیمی
#1
آموزش 


با سلام واحترام


در راستای  رسالت وماموریت  آموزش وپرورش  جهت یادگیری ورشد همه جانبه دانش آموزان  با بررسی  انجام  شده در مدارس مناطق محروم  این منطقه یکی از ضعف های عمده  در یادگیری  دروس

1-نداشتن برنامه منظم برای مطالعه  مطالب درسی

2-همراه نبودن  والدین در امر آموزش وانگیزه یادگیری به دلیل کم سواد ی

لذا با برنامه ریزی جبران این امر در مدرسه وبا تلاش  خود دانش آموز وکمک دانش آموزان مستعد این فرایند در دو گام سه ماهه  قبل از شروع  هر نوبت انجام می پذیرد.

هدف اصلی تمرین وتکرار مطالب مهم هر درس  وانتقال مفاهیم به حافظه بلند مدت میباشد .ابتدا از دبیران میخواهیم با تقسیم مطالب کتاب  برای هر نوبت  تعدادی سوالات مهم وکلیدی را به دفتر مدرسه ارایه دهند سپس با برنامه ریزی برای هر روز 4 سوال در دو درس که جمعا 8 سوال  میگردد  در هر هفته  3 روز را به برگزار ی این  آزمون اختصاص میدهیم  به تدریج مشاهده میشود با تکرار سوالات مهم  ورفع مشکلات  توسط سرگروه  به یادگیری وبالا  رفتن نمرات دانش آموز ورضایت دبیر مربوطه می انجامد همچنین ایجاد شوق وعلاقه دراین دانش آموزان  به دلیل مقبولیت بیشتر در بین هم کلاسی ها وایجاد موقعیت ویژه برای نشان دادن توانمندی  توسط شاگردان  سرگروه وکوشا که درنهایت به بهبود وضع آموزش مدرسه می انجامد.به این ترتیب همه  به ارزش ها وتوانایی های خود آگاه شده از راحت طلبی دوری وبه پیشبرد اهداف تعیین شده اهمییت میدهند بدون صرف  هیچ هزینه ای ورایگان.  

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#2

من هم از این طرح استفاده خواهم کرد بسیار جالب توجه بود.

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#3

[جالب  بود

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره معلمـ گفت

انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.

پیوند ها

دوستان