امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مد گرایی بر اثر تهاجم فرهنگی
آموزش 

مد گرایی بر اثر تهاجم فرهنگی

یکی از معضلات جامعه امروزی ما با توجه به تهاجم فرهنگی ،مد گرایی است .لذا نوجوانان و جوانان با توجه به خصوصیات و ویژگیهای روحی و روانی که دارند تحت تاثیر این معضل قرار گرفته  و دوست دارند هر روز یک مد لباس،کیف ،کفش و.... داشته باشنه .معلمان عزیز می بایست :

1-در بر خورد با این دانش آموزان سعه صدر داشته باشند.

2-نیازهای روحی و روانی این دانش آموزان را مورد بررسی قرار دهند.

3-ارائه الگوهای علمی و دینی و ملی به دانش آموزان .

4- با تهیه روزنامه دیواری یا تراکت های مختلف می توان نسبت به مقابله با تهاجم فرهنگی مقابله کرد.

5-  معلمان می توانند خود الگویی مناسب در خصوص موضوع مد زدگی باشند.

6- در بر خورد با این دانش آموزان طبیعی و بسیار عادی رفتار نمایید.

7-به دانش آموزان مد زده تفهیم نماییم برای اینکه بقیه دانش آموزان مدرسه تحت تأثیر رفتارهای آنها قرار نگیند باید همرنگ جماعت شوند و اصول اخلاقی مدرسه را رعایت کنند.

اسدی
پاسخ }}
سپاس شده توسط:

'تزکیه' pid='4412' datel نوشته است:

7-به دانش آموزان مد زده تفهیم نماییم برای اینکه بقیه دانش آموزان مدرسه تحت تأثیر رفتارهای آنها قرار نگیند باید همرنگ جماعت شوند و اصول اخلاقی مدرسه را رعایت کنند.

من با مورد آخر زیاد موافق نیستم چون نشانه اینه که ما با مسئله تهاجم فرهنگی که شما بهش میگید مد گرایی کنار اومدیم

باییم اصلا این 2 موردو از هم تلفیق کنیم مد های خوبو اسلامی هم داریم که میشه جایگزینش کرد هااا...بد میگم؟

out on a limb
پاسخ }}
سپاس شده توسط:

با سلام و تشکر از نظر ارزنده تان

لباس کار با محیط غیر کار فرق می کنه ،همانطور که در بیمارستان یا نیروی انتظامی و غیره باید پوشش قانونی همان ارگان را بپوشند. و دلخواه نیست که هر کس  یه مدل متفاوت بپوشد مدرسه هم باید نوع پوششان یکسان باشند. ولی در محیط های  آزاد می توان از مدهای متنوع اسلامی استفاده کنند.

اسدی
پاسخ }}
سپاس شده توسط:

جوانان امروز نمی توانند براحتی با خواسته های دل شا ن که جلوه گری و خود نمایی است مبارزه کنندو متاسفانه این مشکل در میان معلمان ما نیز وجود دارد.

بنویس نام مرا برکف دستت ای دوست
که بهنگام قنوتت نبری از یادم
پاسخ }}
سپاس شده توسط:

برای حل معضلات و مشکلات باید ابتدا به دنبال علت بگردیم ، پس از یافتن علت مشکل می توان در پی ارائه راه حل بود .برای حل معضل تهاجم فرهنگی و مد گرایی نیز باید ببینیم علت روی کردن جوانان به مد گرایی چیست و وقتی علت را یافتیم به مداوا بپردازیم...

پاسخ }}
سپاس شده توسط: نرگس گریوانی ، Xmen_ch
Lightbulb 

با سلام  وتشکر از انتخاب این موضوع مهم

به نظر من باید به نیاز دانش آموزان به تنوع طلبی توجه کرده و آگاهی هایی در زمینه تنوع طلبی مثبت و منفی در اختیار آنان قرار دهیم و به دانش آموزان اجازه دهیم که خودشان انتخاب نمایند.

پاسخ }}
سپاس شده توسط: Xmen_ch ، تزکیه

سلام

منم موافقم که  برای جلو گیری افراطی  از مد برستی  نوجوانان و جوانان باید. اونا رو   در جهت شناخت خودشون . و تفکر در ست هدایت کنیم

❤ ➸
پاسخ }}
سپاس شده توسط: نرگس گریوانی
کمک 

'نرگس گریوانی' pid='4701' datel نوشته است:

با سلام  وتشکر از انتخاب این موضوع مهم

به نظر من باید به نیاز دانش آموزان به تنوع طلبی توجه کرده و آگاهی هایی در زمینه تنوع طلبی مثبت و منفی در اختیار آنان قرار دهیم و به دانش آموزان اجازه دهیم که خودشان انتخاب نمایند.

پاسخ }}
سپاس شده توسط: SAHARINA7

منظور شما رو از مد گرایی نمیفهمم، میشه یه نفر شرح بده که مد گرایی چه اشکالی داره؟ با واژه مدزدگی بیشتر موافقم! چون نه تنها بچه ها بلکه خود ما هم دلمون میخواد طبق مد روز پیش بریم و به زیبایی نیاز داریم(البته به جز گروهی خاص شاید!)

حالا مسئله اینجاست که چه کسی و با چه معیاری در مورد ظاهر یه دانش آموز یا حتی معلم قضاوت میکنه،مثال میزنم:  سال قبل مدیری داشتیم که یه روز اومد سر کلاس و گل سرهایی که بچه ها زیر مقنعه داشتند رو از سرشون کشید و گفت :"دیگه نبینم کسی با این کوهان شتر روی سرش بیاد مدرسه!"  واقعا نمیدونم این کار به جز ایجاد تنوع برای بچه ها چه مسئله ای داره که اینجوری باهاش برخورد میشه؟

متاسفانه اکثر مسئولین نه تنها در مدارس بلکه در همه جای این کشور(حتی در منزل شخصی مردم) سلیقه های شخصی خود رو معیار سنجش وضعیت اخلاقی دیگران میدونند(وحتی به این فکر نمیکنند که آیا نظر من محلی از اعزاب دارد یا نه) و حتی به این هم قناعت نکرده و سعی در تغییر دادن دیگران و شماتت اونها حتی به زور دارند. مثال دیگری میزنم: سال تحصیلی گذشته به معنای واقعی من رو خورد کرد طوری که هر روزی که قرار بود به مدرسه برم هفته های باقی مونده رو میشمردم با بغضی در گلو پام رو در مدرسه میگذاشتم، میدونید چرا؟ چون یکی از معاونین مدرسه با رنگ لباس های من مشکل داشت و به هر وسیله ای سعی در تخریب شخصیتم داشت، همین! (بگذریم از بحث سازش یا جنگ) حرفم اینه: وقتی خواستید از کسی ایرادی بگیرید به این فکر کنید که :1- من در این موقعیت تا چه اندازه حق اظهار نظر دارمو آیا همه باید اعتقاد من رو داشته باشند؟   2- اصلا من تا چه اندازه مسئولیت دارم و وظیفه ی من چیه؟  3-کسی که من از ظاهرش خوشم نمی آد علاقه ای داره نظر من رو بشنوه؟  4- و از همه مهمتر: فرق وضعیت و موقعیت خودتون رو با خدا بدونید!

حرف در این باره زیاد دارم که به جای خود احتمالا در مطلبی جدا گانه شرح بدم و تقاضای نقد دوستان رو دارم.

در کل فقط کافیس که از خودمون بپرسیم ندای درونی حاکم بر ما چیست؟ آیا"هر کس مثل من فکر نمیکنه خب اشتباه میکنه! باید مثل من فکر کنه!"؟ و یا هر کس با هر عقیده ای میتواند باشد چه من دوست داشته باشم چه نداشته باشم؟

خدای همه ی ما یکیست.

خانم معلم دیوونس، خانم معلم جوونه،خانم معلم خام و بی تجربس، خانم معلم اول کارشه و جوگیره! باشه! هرچی میخوای بگو حتی بدتر از اینایی که خودم گفتم! فقط بذار حرفمو بزنم و کارمو انجام بدم، باشه؟
پاسخ }}
سپاس شده توسط: Xmen_ch ، تزکیه ، امید فردا

سلام

مشگلات مردمو عقده ی گرده به هم دیگه گیر می دند.

❤ ➸
پاسخ }}
سپاس شده توسط: SAHARINA7

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره معلمـ گفت

انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.

پیوند ها

دوستان