امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوانین مربوط به ارسال ها
#1
قوانین و محدودیت های ایجاد کردن موضوع جدید :
B1 - هر موضوع باید عنوانی داشته باشد که خلاصه ای از موضوع آن مبحث باشد، از عناوین مبهم و کلی استفاده نکنید.

B2 - در عنوان موضوع از بکارگیری عبارات اضافی همانند کمک فوری، تو رو خدا کمک کنید و ... خودداری کنید.

نمونه ای از عنوان های مناسب :
درخواست راهنمایی در اجرای روش اکتشافی
درخواست معرفی نرم افزاری که حجم تصاویر را کاهش دهد
چطوری دانش آموزان را اجتماعی کنیم
درخواست کد برنامه معدل دانش آموزان در ویژوال بیسیک
مشکل در نمایش هدر صفحه در وبلاگم
بروز خطا هنگام روشن کردن کامپیوترم
درخواست مشاوره برای مشکل دانش آموزم


B3 - انجمنی را برای ارسال کردن موضوع انتخاب نمایید که با موضوع فعالیت و قوانین آن انجمن مطابقت داشته باشد.
به عنوان مثال در انجمن معلمان کلاس اول ابتدایی از مسائل مربوط به مقطع راهنمایی صحبت نکنید.

B4 - اگر چندین سوال دارید که به هم مربوط نیستند، در موضوع های جداگانه مطرح شان کنید.
زمانی که چند سوال را در یک موضوع مطرح می کنید نمی توانید یک عنوان دقیق و با جزئیات انتخاب نمایید،در نتیجه ناچار می شوید که از یک عنوان نامناسب مثل "چند سوال در مورد ریاضی راهنمایی" استفاده کنید که خیلی مبهم و کلی است و مشخص کننده موضوع سوال شما نخواهد بود و مدیران و کاربران نیز نمی توانند به صورت کامل جواب شما را بدهند.

مثلا اگر در مورد "چگونگی تدریس رسم ها در سوم راهنمایی" و "چگونگی ارزشیابی امتحانات ریاضی سوم راهنمایی" سوال دارید، هر کدام را در یک موضوع جداگانه و با عنوان های مناسب در انجمن ریاضی سوم راهنمایی مطرح کنید.

B5 - یک موضوع را فقط یک نسخه و فقط در یک انجمن مطرح کنید، حتی اگر به نظرتان به چند انجمن مربوط باشد.
به عنوان مثال اگر می خواهید وبلاگی را معرفی کنید، فقط باید در انجمن معرفي وبلاگها و سايتها مبحث ایجاد کنید. حتی اگر مطالب آن وبلاگ مربوط به سخت افزار باشد نباید برای تبلیغ اش در انجمن سخت افزارمبحث ای ایجاد کنید.

B6 - اگر مطلبی را از منبع مشخصی نقل می کنید، حتما منبع آن را ذکر نمایید.

قوانین و محدودیت های پاسخگویی به موضوعات :
C1 - از ذکر کردن مطالبی که با موضوع اصلی مبحث مطابقت ندارد و آنرا به حاشیه می کشاند پرهیز کنید.

C2 - اگر در مبحث سوال یا درخواستی مطرح شده که پاسخ اش را نمی دانید، در آن موضوع مطلبی ارسال نکنید.

C3 - به حقوق نویسنده موضوع احترام بگذارید و بدون اجازه در موضوع دیگران شریک نشوید.
به عنوان مثال اگر کاربری در یک موضوع به ارائه دوره ضمن خدمت پرداخته است، سعی نکنید در آن موضوع به صورت جداگانه مطالبی راعنوان کنید.

C4 - در هنگام پاسخگویی از بکارگیری الفاظ و جملاتی که کاربری را ناراحت و یا دلسرد کند خودداری نمایید.
اگر قصد پاسخگویی به یک سوال و یا شرکت در یک نظر سنجی را دارید، به این نکته توجه داشته باشید که سطح مهارت کاربران بسیار متفاوت است و ممکن است سوالات یا آثاری که برای نظر سنجی ارائه می شوند بسیار ابتدایی و ناشیانه باشد. تحقیر کردن کاربران عملی غیر اخلاقی و مغایر با اهداف آموزشی معلمـ گفت می باشد و در صورت مشاهده به کاربر خاطی اخطار داده می شود.

C5 - حدالامکان از پاسخگویی به موضوعات بسیار قدیمی که فعالیتی در آنها مشاهده نمی شود خودداری فرمایید.
اگر سوال یا پاسخی در ذهن دارید که با موضوع یک مبحث قدیمی مطابقت دارد، ابتدا به تاریخ آخرین مطلب رسالی اش توجه کنید. فرضا اگر یک سال از آخرین مطلب ارسال شده اش می گذرد، آن مبحث خیلی قدیمی است و بهتر است مجددا مطرح نشود. لذا در آن مبحث پاسخی ندهید، بلکه در صورت تمایل یک موضوع جدید با موضوع مشابهی ایجاد نمایید.

C6 - اگر لینک های دانلود در یک مبحث قدیمی از کار افتاده اند، آن موضوع را نادیده بگیرید.
اینترنت یک محیط پویا است و از کار افتادن لینک های قدیمی امری عادی است. در معلمـ گفت فرد یا گروهی مسئولیت بازبینی، حذف کردن و احیای لینک های از کار افتاده را ندارد، بدین جهت لطفا از گزارش کردن لینک های خراب یا درخواست برای آپلود کردن مجدد آنها اکیدا خودداری فرمایید و در آن مباحث مطلبی ارسال نکنید مگر آنکه لینک های جدید و معتبری در اختیار داشته باشید و بخواهید آنها را درج نمایید.

C7 - پیش از پاسخگویی سایر کاربران به آخرین پاسخی که خودتان ایجاد کرده اید پاسخی ندهید.
برای بالا آوردن مبحثی که خودتان ایجاد کرده اید پاسخ های بی مورد ارسال نکنید، برای دریافت کردن پاسخ از سایر کاربران باید صبور باشید. ارسال کردن مطالب بی مورد و اضافی اسپم محسوب شده و ممنوع است.

C8 - یک پاسخ تکراری را به یکباره در چندین موضوع ارسال نکنید.
زمانی که یک پاسخ تکراری و مشابه را در چندین مبحث ارسال می کنید، ممکن است برای مدیران معلمـ گفت این شبهه بوجود آید که قصدتان صرفا بالا بردن تعداد پست هایتان است و دارید اسپم می کنید و در نتیجه بر اساس این تصور اشتباه با شما برخورد کنند.

C9 - برای اعتراض به یک تخلف رخ داده یا عملکرد نادرست یک کاربر یا مدیر مستقیما اقدام نکنید.
اگر در یک مطلب ارسالی تخلفی رخ داده است یا یک کاربر یا مدیر عملکرد مناسبی نداشته است، مستقیما و در مباحث پاسخی ندهید. اعتراض مستقیم به عملکرد سایر کاربران و گوشزد کردن قوانین جزو اختیارات یا مسئولیت های کاربران عادی نیست. از دکمه ( گزارش به مدیر ) برای گزارش کردن تخلف در مطالب ارسالی استفاده نمایید و اگر احیانا عملکرد کاربر یا مدیری مناسب نیست، از طریق سرویس پیغام خصوصی موضوع را به مدیران کل یا ناظمین گزارش کنید.

C10 - برای صرفا تشکر کردن از یک مطلب ارسالی یا تایید کردن آن در مبحث پاسخی ننویسید.
اگر قصد تشکر کردن از نویسنده مطلبی را دارید و یا می خواهید صحت آن مطلب را تایید کنید بجای ارسال کردن پاسخ، از دکمه ( تشکر ) که در کنار آن مطلب وجود دارد استفاده کنید.

C11 - فقط زمانی از دکمه نقل قول استفاده کنید که متن نقل قول شده طولانی نباشد.
نقل قول کردن از یک مطلبی که طولانی است موجب افزایش بی مورد طول مبحث و دشوار شدن مطالعه آن می گردد، لذا در صورتی که متن طولانی است، لطفا بجای دکمه نقل قول از دکمه ارسال پاسخ استفاده نمایید تا متنی نقل قول نشود.

قوانین و محدودیت های محتوای ارسالی :
D1 - هر گونه موردی که بر خلاف قوانین رایج جمهوری اسلامی ایران باشد در معلمـ گفت نیز ممنوع است.
از ارسال کردن مطالب و تصاویر خلاف عرف و مطرح کردن موضوعاتی که برای ادامه فعالیت سایت معلمـ گفت مشکل ایجاد می کند اکیدا خودداری فرمایید. رجوع شود به : فهرست مصادیق محتوای مجرمانه

D2 - نمایش هرگونه متن و آثاری که مضمون و جهتگیری سیاسی یا گرایش مذهبی-قومی خاصی داشته باشند در معلمـ گفت ممنوع است.
بدلیل عدم مطابقت موضوعی با اهداف صرفا آموزشی معلمـ گفت، مطرح کردن مباحث سیاسی و یا پرداختن به اختلافات مذهبی و قومی چه به شکل مستقیم و چه غیر مستقیم مطلقا ممنوع است و با کاربران خاطی برخورد جدی خواهد شد.

D3 - پرداختن به مباحث فیلـتر شکـن ها، سیستم های تجارت هرمی، تبلیغ سایت هایی که بصورت هرمی عضو گیری می نمایند، سیستم های تبلیغ کلیکی، سایت های ارائه دهنده موسیقی و فیلم بدون مجوز و هر سایت دیگری که به دلیل فعالیت مجرمانه توسط مخابرات مسدود شده در معلمـ گفت مجاز نیست.

D4 - مشخصات شخصی نظیر شماره تلفن یا آدرس ایمیل را فقط زمانی در مطلب ارسالی بنویسید که به موضوع مبحث مربوط باشد.
اگر درخواستی را مطرح می کنید که باید مشخصات شما در آن بیان شود نوشتن مشخصات شخصی ایرادی ندارد، اما در سایر موارد نباید مشخصاتی را در مطلب ارسالی بنویسید که ربطی به موضوع آن ندارد. برای اعلام کردن آدرس ایمیل و یا سایت شخصی و سایر مشخصات تان فقط از بخش امضاء کاربری تان استفاده کنید و آنها را در زیر مطالب ارسالی درج نکنید.
برای ویرایش کردن محتوای امضاء اول وارد ناحیه کاربری خود شوید و سپس در قسمت ویرایش امضا آن را ویرایش کنید.

D5 - آموزش ها و فایل های ارائه شده نباید موجب آزار و اذیت شخص یا گروهی بشود.
ارائه کردن یا آموزش استفاده از ابزار هایی که برای هک نمودن رایانه ها بکار می روند و یا اطلاعات محرمانه کاربران را فاش می سازند ، ابزار ها یا کد های ویروس نویسی یا ابزار های اسپم کننده و همچنین درخواست یا ارائه کردن لیست ایمیل های کاربران جزو مواردی است که به دلیل آزاری که به سایرین می رسانند ممنوع می باشند.

D6 - خرید و فروش عمومی و مباحث تجاری ممنوع است.
در معلمـ گفت کاربران می توانند صرفا در محصولات آموزشی و هر محصولی که به آموزش و پرورش مربوط است را در ( انجمن تبلیغات کاربران ) تبلیغ کنند و برای هیچگونه خدمات یا محصول دیگری مجاز به ایجاد کردن مباحث تبلیغاتی نیستند.

D7 - در صورت مشاهده شدن بی احترامی، و تمسخر و توهین کردن کاربران به یک شخص یا گروهی با متخلف برخورد جدی صورت می پذیرد.

D8 - معلمـ گفت از مولفین ایرانی حمایت می کند، لذا ارائه کردن غیر قانونی آثار و محصولات ایرانی و یا معرفی کردن هرگونه قفل شکن (کرک ،شماره سریال، کد فعال سازی و ...) برای آنها ممنوع است.

D9 - بجز برای ذکر کردن صریح لینک منبع در ابتدا یا پایان مطلب، سایر کلمات نباید لینک تبلیغاتی داشته باشند.
در صورتی که فایلی را برای دانلود معرفی می کنید که لینک مستقیم دانلود برای آن موجود است، حتما لینک مستقیم را ذکر نمایید. تنها ارائه کردن لینک غیر مستقیم که کاربر را برای دانلود به سایت دیگری ارجاع می دهد فقط زمانی مجاز است که لینک مستقیمی برای آن فایل موجود نیست. ارائه کردن توام لینک مستقیم و غیر مستقیم در یک مطلب ایرادی ندارد. از نوشتن آدرس سایت یا وبلاگ هایی که ربطی به موضوع مطلب ارسالی ندارد و سایت منبع آن نیست خودداری فرمایید. همچنین اگر قصد معرفی کردن سایت یا وبلاگی را دارید، صرفا به ذکر کردن یک یا دو لینک آن اکتفا کرده و متن را با انبوهی از لینک ها اشباع نکنید.

D11 - کلیه مطالب ارسالی که به زبان فارسی هستند باید با حروف فارسی درج شوند.
معلـ گفت یک سایت تخصصی ویژه کاربران پارسی زبان و بویژه ایرانی ها است و نوشتن متن های پینگلیش (فینگلیش) موجب آزار کاربران و ممنوع است. در صورتی که به هر دلیلی امکان تایپ کردن مستقیم حروف فارسی برایتان میسر نیست، می توانید از ابزار Transliterate سایت گوگل استفاده نمایید : Type in Persian - Google Transliteration

D12 - از بکار بردن متن و تصاویری که خواندن مطلب را دشوار می کنند یا چشم را آزار می دهند خودداری فرمایید.
تصاویر چشمکزن و یا تصاویر خیلی بزرگ و حجیم، متن هایی که با سایز قلم خیلی بزرگ یا با رنگ های نامناسب نوشته شده اند جزو مواردی اند که باید از بکار بردنشان اجتناب کنید. در صورت لزوم تصاویر خیلی حجیم را بجای نمایش دادن در میان مطالب بصورت فایل های پیوستی و یا با لینک های دانلود درج کنید.

D13 - محتوایی که قوانین معلمـ گفت را نقض کند، بدون اطلاع نگارنده ویرایش یا حذف خواهد گردید.
همچنین بنا به وضعیت و سابقه تخلف ممکن است کاربر خاطی جریمه گشته و یا در موارد خاص دسترسی اش به سایت بصورت موقتی یا دائمی مسدود شود.
من معلمم. کسی که آینده ی، آینده سازان این مرز و بوم را رقم می زند
}}
سپاس شده توسط:
 


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قوانین مهم مربوط به ارسال ها admin 0 2,678 14-5-1391, 11:23 عصر
آخرین ارسال: admin
  قوانین و محدودیت های ثبت نام در سایت admin 0 2,487 9-2-1391, 01:43 عصر
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره معلمـ گفت

انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.

پیوند ها

دوستان