نظرسنجی: آیا فعالیت این انجمن در شناخت بهتر شما از پایه ششم تاثیر داشته است؟
این نظرسنجی بسته شده است.
خیلی زیاد

4 28.57%
زیاد

3 21.43%
متوسط

7 50.00%
کم

0 0%
خیلی کم

0 0%
در کل 14 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ضمن خدمت پایه ششم ابتدایی
#1
سلام خدمت تمامی همکاران

با توجه به این که هنوز جزئیات مربوط به چگونگی برگزاری و مواد درسی پایه ششم ابتدایی اعلام نشده استExclamation و از طرفی قرار است قبل از شروع سال تحصیلی 91-92 دوره های ضمن خدمتی برای معلمین این پایه برگزار شود، از تمامی همکارانی که موفق می شوند در این دوره ها شرکت کنند تقاضا می شود یافته های خود را در این انجمن بیان کنند تا سایرین استفاده کنند.
در ضمن با نهایی شدن مواد درسی پایه ششم، انجمن معلمان پایه ششم بر اساس کتاب های این پایه مرتب خواهد شد.
از مدرسین ضمن خدمت نیز تقاضا می شود فایل ها و منابعی که د دست دارند با سایر همکاران به اشتراک گذارند در صورتی که مایلند در همین انجمن به برگزاری دوره ضمن خدمت مجازی بپردازند، من نیز تا حد امکان از ایشان حمایت خواهم کرد.Rolleyes

این پست در 28 فروردین 91 منتشر شده است.
موفق باشید
مدیر کل انجمن "معلمـ گفت"
محمدمهدی میرزائی
من معلمم. کسی که آینده ی، آینده سازان این مرز و بوم را رقم می زند
پاسخ }}
سپاس شده توسط: titi14
#2
هنوز اول راه هستیم اما توکل بر خدا روز به روز داریم بهتر می شویم و من به عنوان یکی از اعضا تمام تلاشم را کرده و از شما دوست عزیز هم تشکر میکنم
پاسخ }}
سپاس شده توسط: admin
#3

دوره ی ضمن خدمت براما 30درصدش مونده که اواخرآبان هست ولی من تودرسا مشکل داشتم دروس طلایی گسترش خریدم خیلی به دردم می خوره

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#4

دوره ضمن خدمت من هم ابان تمام میشه  اما تنها چیزی که از این کلاس ها  برام با ارزش هست دیدار با همکارا و تبادل تجربیات هست  و الا کلاسی که مدرسش آموزگار پایه ششم هست چه انتظاری میشه داشت مطالب برا خودش هنوز حل نشده

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#5

دوره ضمن خدمت من هم ابان تمام میشه  اما تنها چیزی که از این کلاس ها  برام با ارزش هست دیدار با همکارا و تبادل تجربیات هست  و الا کلاسی که مدرسش آموزگار پایه ششم هست چه انتظاری میشه داشت مطالب برا خودش هنوز حل نشده

به نظر من انتقاد شما به جا نیست.

چرا ؟

چون نه معلم کلاس ششم که هیچ کس دیگر در مورد کتاب های کلاس ششم که تماما جدیدالتالیف هستند اطلاعات زیادی ندارد.

آیا کس دیگری به جز معلمان کلاس ششم که خودشان با مشکلات این پایه دست و پنجه نرم می کنند، می تواند شایسته تر برای مدرس بودن باشد؟

آیا تا به حال در کلاس های ضمن خدمتی که مدرس آن معلم نباشد شرکت نکرده اید؟ آیا در پایان چنین کلاس هایی نمی گویید « این بنده خدا که نمی دونه در کلاس درس چی میگذره، و اومده این توقعات رو از ما داره » ؟

همکار عزیز عدم آشنایی مربوط به تمام ماست نه مدرس.

باید به این که مدرس از میان ما انتخاب شده افتخار کنیم و از این امتیاز دفاع کنیم.

البته شاید تجارب سایر همکاران چیز دیگری باشد.

من معلمم. کسی که آینده ی، آینده سازان این مرز و بوم را رقم می زند
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#6

اره حق باشما ست شاید شما درست بگید اما من که یک معلم هستم وقتی میخوام بروم سر کلاس از هرجا باشه تلاش میکنم اطلاعات بدست بیارم تا مثمر ثمر باشم اما  من روز تعطیل صبح زود میرم ضمن خدمت تا توی کلاس دستم پر باشه اما مدرس های ما میان حتی نمیدونن چطوری مطالبشون رو عنوان کنن فقط میگن اینجا  عکس  شیر ابه اینجا که باید ازمایش کنید اینجا گفت و گو کنید را بچه ها بحث کنن خوب من خودم هم این ها رو میدونم .من سر کلاس با بچه هایی طرف هستم که دلیل میخوان مطلب می خوان من باید به سوالاتشون جواب بدم خوب عده ای میان تو اینترنت ومطلب گیر میارن خیلی از همکارا را میبینم که نمیدونن چکار کنن و این تقصیر مدرس های ناوارد هست شما اینطور فکر نمیکنید؟

پاسخ }}
سپاس شده توسط: admin
#7

مدرسین همان اطلاعاتی را در اختیار ما می گذارند که قبلا در دوره های کشوری در اختیارشان گذاشته اند. حالا اگر مدرس مربوطه معلم همان پایه باشد، بنا به ضرورت اطلاعات بیشتر و روش های کاربردی تری ارائه خواهد داد تا مدرسی که کلاس نمی رود یا کلاسی با عنوان غیر مرتبط دارد.

به هر حال همه ما می دانیم که کلاس های ضمن خدمت بازدهی که از آن ها انتظار می رود را ندارند، دلایل زیادی در این امر دخیلند از جمله، زمان برگزاری دوره ها ، امکانات کلاس ها ، مدرسین و جوّ حاکم بر دوره ها.

شاید یکی از دلایل کوچک آن ما معلمان باشیم که با اکراه وارد این کلاس ها می شویم و وقتی مدرس یک معلم در ردیف خودمان باشد به حرف هایش گوش نمی کنیم و فکر می کنیم کسر شأن است که در این چنین کلاسی فعال باشیم.

من معلمم. کسی که آینده ی، آینده سازان این مرز و بوم را رقم می زند
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#8

با عرض معذرت ادمین عزیز اینو قبول ندارم

من با اکراه وارد کلاس ضمن خدمت نمیشوم من نوعی میروم تا اطلاعات بدست بیارم چون میخوام نه ماه به کلاس بروم و به بچه ها آموزش بدم

اگه قرار بشه اطلاعات رواز مدرسین بالا تر بگیرن ناقص به ما بدن بعد ما هم همون اطلاعات ناقص  رو به بچه ها بدیم چون مدرسین همین حد رو به ما گفتن که باید فاتحه دانش آموزا ن ششم امسال رو خواند پس وجدان کاری چی میشه ؟ اگه هر کدام از ما تو مرحله ای که هستیم تلاش کنیم تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم قطعا همه سود خواهیم برد

گفتید اگه مدرس معلم باشه ما را درک میکنه .اخه این درک کردن چه فایده ای داره ؟اما اگه مدرس حرفی برای گفتن داشته باشه خیلی از مشکلات ما سر کلاس برطرف میشه

ولی خوب قبول دارم کلاس های ضمن خدمت پر از اشکال  اما یه جایی باید این اشکالات برطرف بشه

ودر نهایت ما ارادتمند شما همکار عزیز هستیم

پاسخ }}
سپاس شده توسط: admin
#9

با نظرات شما موافقم

همه ما از این رنج می بریم که در کلاس های ضمن خدمت اطلاعات کمی دستگیرمان می شود. هر چند بیشترین نقش را در کلاس های ضمن خدمت مدرسین بر عهده دارند ولی ما هم نباید نقش خودمان را فراموش نکنیم.

به هر حال ما هم جزئی از این مجموعه هستیم و می توانیم با ارائه نظراتمان به مسئولین مربوطه ( بدون هیچ غرض ورزی ) اصلاح وضع موجود را طلب کنیم.

با هم اگر اعتقاد دارید نمی شود، وبلاگ ها و این انجمن مکان های خوبی برای تبادل نظر و افزایش اطلاعات است، چون من اطمینان دارم تمامی دوستانی که در این عرصه فعالیت می کنند درد فرزندان ایران اسلامی را درک کرده ند و می خواهند به هر روش که شده کیفیت آموزش را ارتقا دهند.

این نظر شخصی و تجربه من است که اگر مدرس از معلمان همان درس انتخاب شود بهتر کار خواهد کرد، البته کوشش، پشتکار، استعداد و فنون مدرس نیز تاثیر فراوانی در افزایش کیفیت کلاس های ضمن خدمت خواهند کذاشت.

و سخنان زیاد دیگری که ترجیح می دهد نگویم، چون اعتقاد دارم عمل کردند بهتر از گفتن است ...

من معلمم. کسی که آینده ی، آینده سازان این مرز و بوم را رقم می زند
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
#10

من یک سوال دارم ادمین مگر کار سختیاست معلمخ بودن چون الان که دانش آموزم نمیدونم لطفا تمامی دبیران جواب دهند

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
 


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
جدید اجرای طرح کرامت در پایه ششم ابتدایی a.n18 4 20,194 4-9-1392, 05:38 عصر
آخرین ارسال: فرشته م
  مواد درسی و اهداف پایه ششم ابتدایی admin 4 8,580 17-10-1391, 12:30 صبح
آخرین ارسال: admin
مهم جدول بودجه بندی پایه ششم ابتدایی salam 2 7,651 20-8-1391, 12:19 صبح
آخرین ارسال: salam

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

درباره معلمـ گفت

انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.

پیوند ها

دوستان