درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)نحوه نمایش موضوع
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1 | Top
تزکیه آفلاین

***

عنوان کاربر:
کاربر فعال انجمن
ارسال‌ها:
182
تاریخ عضویت:
دی 1391
آموزش  ستفاده از کلمه "چه" به جای "چرا؟"

باید به خاطر داشته باشید که با روشهای دیروز نمی توان فرزندان امروز را برای فردا تربیت نمود.ما نیاز به روشهای جدید ، ساده و تاثیر گذار و کاربردی داریم تا بتوانیم به هدفهای خود.،که همان ایفای نقش پدر و مادر است برسیم. . اکنون روشی جدید ،ساده و مؤثر برای تامل و ارتباط بهتر با فرزندانتان به شما پیشنهاد می کنیم.

این روش استفاده از کلمه "چه" به  جای "چرا؟"  است . به این صورت اگر همیشه در ارتباط کلامی خودبا فرزندانتان از کلمه "چرا" استفاده می کردید.اکنون کلمه "چه "را جایگزین آن نمایید.

مثلاًبه جای جمله های زیر که چرا درسهایت را نمی خوانی؟چرا امروز دير به خانه آمدي ؟چرا با دوستت دعوا كردي ؟چرا نمرات مستمرت كم شد؟و...از جملاتي با كلمه ،،"چه"مشكلي برايت پيش آمد كه نتوانستي درسهايت را به موقع بخواني؟"چه"شد كه نمرات مستمرت كم شده ؟شايد سؤالات مشكل بود ،يا وقت كم بود و يا اينكه خسته و كسل بودي؟

والدين گرامي ،حالا  در مقابل آينه برويد.اول عباراتي را كه با "چرا"شروع ميشودبخوانيد.بعد به حالت خود  در موقع  استفاده از  كلمه    "چرا"؟دقت كنيد.سپس همان عبارت را با كلمه "چه"تكرار نماييد .و باز هم     به حالات صورت و چهره خود در آينه بنگريد .متوجه خواهيد شد كلمه "چرا"؟حالاتي در چهره شما بوجود مي آورد كه باعث ايجاد اثر منفي بر خود و فرزندانتان مي شود .اما در عبارات "چه"صورت شما ،شادتر ،

زنده تر و با نشاط جلوه مي نمايد و همين موجب جذ ب فرزندانتان به سوي شما مي شود ،زيرا به او فرصت داده ايد كه به حرفهاي او گوش دهيد و او نيز بتواند احساسات و افكار خود را براي شما باز گو نمايد .

در اين روش شما بايد اول شنونده باشيد و بعد گوينده .و اين پل ارتباطي مفيد ،مؤثر و سازنده اي است تا بتوانيد با فرزندانتان ارتباطي ،آگاهانه وتاثير گذار داشته باشيد .مطمِۀن باشيد اگر خود را به اين شيوه عادت دهيد،روابط ميان شما و فرزندتان بهتر خواهد شد و به وجود خود و فرزندتان افتخار خواهيد نمود .اكنون پيشنهاد بنده اين است كه يك تمرين عملي را انجام دهيد ،بدينصورت كه فقط يكبار در مقابل همديگر قرار بگيريد و پدر كلمه "چرا"را به كار ببرد و مادر حالت چهره پدر را مشاهده نمايد و بعد مادر از كلمه "چرا"استفاده كند و پدر حالت چهره او را ببيند ...و سپس با يكديگر مقايسه نمايد   .ولي تمرين به كار بردن كلمه "چه"را به مدت 21 روز ،روزي يكبار به مدت 5 دقيقه با يكديگر تمرين كنيد تا ذهن شما عادت نمايد.اين روش را جايگزين شيوه ي قبلي يعني :چرا ؟نماييد . زمان را از دست ندهيد .از همين حالا تمرينات را شروع نماييد .باور كنيد به امتحانش مي ارزد .
(آخرین ویرایش در این ارسال: 10-10-1392, 01:36 عصر، توسط تزکیه.)
پاسخ با نقل قول  }}}
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان
درباره انجمن علمی معلمان ایران "معلمـ گفت"
انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.
لينک های مرتبط با "معلمـ گفت"