درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)نحوه نمایش موضوع
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1 | Top
محمدرضاانتظاریان آفلاین

**

عنوان کاربر:
کاربر مفید انجمن
ارسال‌ها:
11
تاریخ عضویت:
اسفند 1391
رنج معلمی

به نام خداوند جان آفرین

                                                         حکیم سخن در زبان آفرین

خطاب به تمامی دولت مردان جمهوری اسلامی ایران

((معلم کارخانه انسان پروریست))

کلام رابا نام اول معلم هستی آغاز می کنم همو که سخن را در زبانِ جان آفرید. به انسان تمامی دانش هارا آموخت تا برترین آفریده اش در جهان خاکی باشد .

وخداوند ِآفریننده یِ معلم را برتمامی گفته هایم شاهد می گیرم و فریاد می زنم که آنچه می نگارم  نه ازدل زخمی تمامی معلمین  بلکه ندای درونی وجدانهای بیدار است . می خواهم ازمنصبی بگویم که شغل نیست عشق است وسوختن وساختن همان سوختن وساختنی که بزرگانِ جامعه  ی بشری برا ی هدایت انسان به سوی سعادت واقعی انجام دادند . سوختن انبیا واولیاء وامامان بزرگوار دین ومذهب مان

می خواهم بگویم مگر ما مسلمان نیستیم؟ مگر قرآن نمی خوانیم؟ مگر مبعث حضرت رسول (ص) با آموختن آغاز نشد؟ مگر سوره علق رانخوانده ایم در  آنجایی که خداوند می فرماید «ما آموختیم به انسان آنچه راکه نمی دانست» آموزش ویاد دادن کار کیست ؟مگر بجز معلم کسِ دیگری می تواند بیاموزاند .مگر ماپیرو علی نیستیم که می فرماید«هرکس که به من یک کلمه آموزد مرا بنده ی خود سازد.»همه  آنچه را که من می گویم همه می دانند اما عالم بی عمل مانند زنبور است بی عسل که فقط نیش می زند و زخم می کند.

نزدیک به سی وشش سال ازعمر انقلاب اسلامی می گذرد انقلابی که قرار بر این بوده که شعائر دین اسلام در آن پیاده شود حال سوال من این است آیا  قشر تحصیل کرده که هدایت آنهارا معلمین برعهده داشتند انقلاب را به پیروزی نرساند مگر بیشترین شهدای ترور از معلمین نودند؟ کدام گروه از جامعه نقشی بالاتر از معلم و دانش آموز در دفاع مقدس وحضور در جبهه های جنگ دارند؟ در انقلاب پیشتازبودیم وبرای پیروزی آن ازخود گذشتیم . درجنگ در خط مقدم بودیم وبازهم ازحق خود برای پایداری نظام گذشتیم وحتی فرزندان مان را فدای دین وکشورمان کردیم ودم بر نیاوردیم نالایق ترین وزرا را درآموزش وپرورش کشورمان دیدیم . و برای استمرار حکومت سوختیم وشهید پرورشدیم. در انتخابات ها  خط شکن وآگاهی دهنده بودیم در هرجایی که احساس خطر بود مابودیم وشکستن کمردشمن . اما در همین نظام که از آبدارچی آن گرفته تا پزشک و بانک دار ووکیل و وزیر و قاضی و رئیس قوه قضائیه ورئیس جمهور که  دست پرورده معلم هستند بدترین توهین ها وافتراهارا به ما رواداشتند ومارا زیادی خواندند درحالی که مانه زیاد هستیم ونه زیادی اگر این زیاد وزیادی را از جامعه کم کنیم مردمی نمی مانند که بر آنان ریاست وآقایی شود. کار ما به مصداق سخن خمینی کبیر وشاگرد برحقش مقام عظمای ولایت عبادت است نه شغل  ؛واین بالاترین مرتبه ومقام  انسانیت است.

من به عنوان یک معلم بسیجی جبهه رفته ای که بار ها پرپر شدن دوستانم را باچشمان خود دیده ام و پاسدار حرمت خون شهدا وامام شهدا هستم این رنج نامه را می نویسم نه به عنوان یک خائن به وطن وافتخارم این است که تاکنون معلم بودن وبسیجی ماندن را باهیچ  یک از اضلاع مثلث زر وزور وتزویر عوض نکرده ام .

در هر حال می خواهم بگویم اگر میخواهید علم وصنعت وفرهنگ ودیانت این کشور پیشرفت کند معلم را دریابید آن هم به عمل نه باشعار چرا من معلم با مدرک کارشناسی ارشد در تنگنای معیشت باشم ودر جایی دیگر شخصی دیگر باهمین مدرک وتخصص  پول های باد آورده دولتی را در سفرهای خارجی مصرف کند . آقای وزیر پاسخ این همه بی عدالتی را کی میدهید قطعا در این دنیا نباشد در آخرت جواب ظلمی راکه به این همه معلم می شود باید پاسخگو باشیدوبدانید اگرچه ما انقلابی هستیم . وخود را فدای آرمانهای مقدس انقلاب کرده ایم اما فرزندان ما طور دیگری فکر می کنند وقطعا طور دیگری عمل خواهند کرد مواظب باشید که مردم شمارا از صحنه خارج نکنند.

معلم چشمه سار اهل بینش

معلم روشنیِ آفرینش

معلم قلبی از امید دارد

معلم نوری از خورشید دارد

معلم زندگانیش شهادت

به این راه وروش اوکرده عادت

معلم بسیجی محمدرضا انتظاریان - بجنورد
پاسخ با نقل قول  }}}
سپاس شده توسط:
#2 | Top
siminpayam آفلاین

****

عنوان کاربر:
کاربر ارزشمند انجمن
ارسال‌ها:
347
تاریخ عضویت:
خرداد 1391
RE: رنج معلمی

سلام

درست می فرمایید بودجه و سرمایه برای سفرهای خارجی و مهمانیهای آنچنانی و اختلاسهای کلان و... دیگر بودجه ای  برای

معشیت کارمندان و معلمین  نمی ماند بار سنگین این ولخرجی ها و پایمال نمودن بیت المال را همین قشر تحمل می کند و مجبور به

جبران کمبود بودجه هستند
پاسخ با نقل قول  }}}
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
درباره انجمن علمی معلمان ایران "معلمـ گفت"
انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.
لينک های مرتبط با "معلمـ گفت"