درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)نحوه نمایش موضوع
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1 | Top
ruznevesht آفلاین

***

عنوان کاربر:
کاربر فعال انجمن
ارسال‌ها:
58
تاریخ عضویت:
دی 1391
تعیین مدت امتحان

تعیین مدت امتحان:

  یکی از اساسی ترین کار ها برای برگزاری امتحان  در سطحی مطلوب، تعیین مدت امتحان است. که اگر این کار به دقت انجام نشود ،تمام دستاورد های یک سال تحصیلی از بین می رود. دادن فرصت کم یا  در نظر گرفتن فرصت بیش از نیاز سبب می شود ، ارزیابی درستی از آموخته های دانش آموزان صورت نگیرد. زمان کم سبب استرس آزمون دهنده و و عدم موفقیت او می شود ؛ زمان زیاد سبب   بی نظمی  در جلسه  می گردد  و  برخی از آزمون دهنده ها می توانند  از فرصت  زیاد و نامناسب سوء استفاده کند.( تقلب)

بهترین کار  تعیین زمان مناسب است. تعیین زمان مناسب بر این اساس تعیین می شود که معلم ( طراح سوال) بعد از نوشتن سوال ، پاسخ نامه ی آن را( کلید)  از حفظ ( بدون مراجعه به کتاب) مثل یک ازمون دهنده  بنویسد  و زمانی را که برای نوشتن پاسخ نامه صرف شده است  به دست بیاورد وبعد آن را  ضربدر 3 کند  تا زمان مناسب مدت امتحان به دست آید.

تعیین مدت امتحان: زمان صرف شده در نوشتن پاسخ نامه× 3

مثال : اگر زمانی را که برای نوشتن یک پاسخ نامه سوال امتحانی توسط معلم صرف شده باشد 20 دقیقه باشد  20 را ضربدر 3 می کنیم  که  مدت امتحان: 60دقیقه می شود.

60=3×20


پا نوشت 1- خیلی وقت ها وقتی از  همکاران می پرسیم برای چه زمان امتحان را 100 یا 120  و گذاشته ای  در حالی که نصف دانش آموز همان 25 دقیقه اول رفته اند ، پاسخشان این است چون در امتحانات نهایی اکثر وقت ها بالای 100 است ! در حالی که خیلی ها شاید ندانند درامتحاناتی که به صورت نهایی یا استانی  برگزار می شود از آن جایی که ممکن است در بین آزمون دهنده  ها ،افرادی  کم توان و... وجود داشته باشد ، زمان صرف شده در کلید را ضربدر 4  یا بیشتر می کند . اما برای برگزاری آزمون هایی که معلم دانش آموزان را می شناسد . زمان صرف شده در نوشتن کلید ضربدر 3 کافی است. و حتا در مدارس نمونه و تیز هوشان این عدد می تواند 2 باشد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 23-2-1392, 01:55 عصر، توسط ruznevesht.)
پاسخ با نقل قول  }}}
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
درباره انجمن علمی معلمان ایران "معلمـ گفت"
انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.
لينک های مرتبط با "معلمـ گفت"