درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

نحوه نمایش موضوع

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1 | Top
علی کاویانی آفلاین

*

عنوان کاربر:
کاربر جدید انجمن
تاثیر فوق العاده کارتهای ترکیب های 2 تایی

باسلام خدمت همکاران ارجمندم

علی رغم اینکه امسال معلم پایه سوم هستم/اما کل 4 سال قبل سابقه آموزشی ام ؛ پایه اول , تدریس میکردم.

با تجربه به من ثابت شد, همانطور که جدول الفبا در کلاس اول وجود دارد ؛ وجود جدول کارت های ترکیب های 2 تایی صامت و مصوت مانند : با-بو- بی-و....نقش بسیار مهم و بسزایی در یادگیری بهتر دانش آموزان دارد/بعنوان مثال : در درس (م) , کارت های با و دا و م را به 3 دانش آموز داده و در جلو کلاس ایستاده و با شعر : من با هستم/من دا هستم/من م هستم (هرکدام همراه با شعرشون , بالا پایین می پرند و با خنده و شادی) / و بعد می گویند : حالا ما 3 تا دوست , با هم دیگه , چی میشیم؟ / که بچه ها جواب می دهند: بادام
و یا اینکه کارتهای ترکیب 2 تایی و نشانه های جدول الفبا که تاکنون خوانده اند ؛ جلو دانش آموز گذاشته و خواسته شود : با برداشتن کارت ها و مرتب کردن؛کلمه بادام را درست کن!
در جلسه با والدین هم ؛ تاکید شود که در خانه این کارت ها , درست شده و به 2 طریق ذکر شده در بالا,کلمات جدید هر درس , تمرین و تکرار شود.
*انشاالله , مفید واقع شود*

Shy چیزی که برای خود دوست داری , برای دیگران هم دوست بدار
چیزی که برای خودت نمی پسندی , برای دیگران هم نپسند Shy

پاسخ با نقل قول  }}}
سپاس شده توسط:
#2 | Top
siminpayam آفلاین

عنوان کاربر:
کاربر ارزشمند انجمن
RE: تاثیر فوق العاده کارتهای ترکیب های 2 تایی

سلام ودرود بر شما همکار ارجمند

ابتکار خوبی بود می گویند به اندازه تمام معلم های دلسوز روش و ابتکار وجود دارد.

موفق باشید

payame2.ir

پاسخ با نقل قول  }}}
سپاس شده توسط:
#3 | Top
فروتن آفلاین

**

عنوان کاربر:
کاربر مفید انجمن
RE: تاثیر فوق العاده کارتهای ترکیب های 2 تایی

سلام همکاران زحمتکش.بله این کار تاثیر فوق العاده ای اره من هم سال قبل اولین سالی بود که اول تدریس می کردم این کارو انجام دادم امسال هم همین طور.به وادین هم تاکید کردم که بهترین کمکی که می تونن به من بکنن همینه و ترکیب رو با بچه ها تمرین می کنیم.بیشتر به صورت همین کارت ها.

پاسخ با نقل قول  }}}
سپاس شده توسط:

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
درباره انجمن علمی معلمان ایران "معلمـ گفت"
انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.
لينک های مرتبط با "معلمـ گفت"