تحقیق درباره گیاهان سوم ابتدایی

گیاهان دارای چه قسمتهایی هستند؟

۱- ریشه ۲ – ساقه ۳ – برگ

هرگیاه ریشه ، ساقه و برگ دارد. هنگامی که دانه رشد می کند ، یک قسمت رو به بالا رشد می کند که جوانه نام دارد و قسمت دیگر که رو به پایین رشد می کند ریشه نامیده می شود.

ریشه: ریشه گیاه را محکم در خاک نگه می دارد و کار اصلی ریشه جذب آب و مواد لازم برای غذاسازی گیاه دربرگ است.

مهم ترین انواع ریشه: ۱ – ریشه ی راست ۲ – ریشه ی افشان

ریشه ی راست

یک ریشه ی اصلی کلفت و چندین ریشه ی نازک وجود دارد. مانند ریشه ی هویج ، کاهو و …

ریشه ی راست به عمق خاک فرو می رود و از منابع عمقی آب استفاده می کند. در بیابان ها و جاهای کم آب که در عمق زمین آب دارند، ریشه ی راست مناسب تر است.این ریشه دوام بیش تری دارد. این ریشه عمر بیش تری دارد. ریشه ی راست برای جلوگیری از بین رفتن خاک مفید است. گیاهانی که برگ های پهن دارند دارای ریشه ی راست می باشند و هم چنین دانه ی این گیاهان دو قسمتی است.

ریشه ی افشان

همه ی ریشه ها هم قطر هستند. در ریشه های افشان تعداد زیادی ریشه ی کوچک از اطراف ریشه ی بزرگ رشد می کند و در خاک پخش می شوند. مانند ریشه ی گندم ،جو ، برنج، …

آب را از سطح خاک جذب می کند. در جاهایی که باران کم می بارد ، ریشه ی افشان بعضی از گیاهان مانند: کاکتوس ، در زیر سطح خاک پخش شده و آب باران های کمیاب را ، سریع جذب می کند. ریشه های افشان عمل جذب را در قسمت سطحی خاک انجام می دهند. ریشه ی گیاهانی که برگ های دراز و باریک دراند افشان است.

وهم چنین دانه این گیاهان یک قسمتی است.

نکته:

در هویج و تربچه و چغندر ، ریشه ی اصلی در نتیجه ی ذخیره کردن مواد غذایی بزرگ و برجسته می شود که انسان برای غذا از این ریشه ها استفاده می کند.

ریشه های جدید مرتب از نقطه ی بالای نوک ریشه ی اصلی می رویند.

در جاهای کویری ریشه ی بعضی از گیاهان برای رسیدن به آب ، درون زمین حرکت می کنند.

 ساقه

ساقه ها اندام هوایی گیاهان هستند که برگ و گل و میوه و دانه را روی خود نگه می دارند. ساقه گیاه را راست نگه می دارد، ساقه آب و مواد معدنی را از ریشه گرفته و به برگ ها می رساند. غذا را از برگ ها گرفته و به نقاط مختلف گیاه می فرستد. ساقه هایی که بالای زمین رشد می کنند، ساقه ی هوایی نام دارند که به ۵ گروه تقسیم می شوند:

۱ – ساقه های کوتاه، مانند: هویج و گل پامچال

۲ – ساقه های بالا رونده، مانند : نیلوفر، مو یا انگور

۳ – ساقه های خزنده ، مانند : توت فرنگی

۴ – ساقه های راست ، مانند: درختان

۵ – ساقه های تو خالی ، مانند : برنج و گندم

بعضی از ساقه ها مثل لوبیا سبز پیچیده اند. بعضی ساقه ها مانند نیلوفر هوایی هستند. نیلوفر آبی ساقه های بلند و قوی دارد. ساقه ی گیاهان از نظر شکل ، رنگ و اندازه با هم فرق می کنند.

برگ

برگ ها کارخانه ی غذاسازی گیاهان هستند و سبزی رنگ آن ها به علت وجود سبزینه است ، برگ ها به تنفس و رشد گیاهان کمک می کنند.

هر برگ از سه قسمت تشکیل شده است:

۱ – پهنک : بخش نازک و گسترده ی برگ است.

۲ – دم برگ : دنباله ای که محل وصل شدن برگ به ساقه است.

۳ – رگ برگ ها: که در پهنک دیده می شوند.و ممکن است منشعب یا موازی باشند.

برگ ها را می توان از نظر شکل پهنک ، شکل حاشیه ی برگ ، شکل نوک برگ ، طرز قرار گرفتن برگ ها بر رویساقه و … طبقه بندی کرد. مثلا برگ ها از نظر نوع پهنک به دو دسته تقسیم می شوند:

۱ – ساده ۲ – مرکب

برگ ها را می توانیم از روی شکل به برگ های پهن ، برگ های باریک ، سوزنی و برگ های کنگره دار طبقه بندی کنیم. برگ ها از نظر زبری ، نرمی ، کلفتی و نازکی نیز با هم تفاوت دارند.

روی برگ ها سوراخ های ریزی به نام روزنه وجود دارد که گیاه به وسیله ی آن تنفس می کند.

بیش تر بدانید:

بیش تر گیاهان برگ دارند ، اما بعضی از گیاهان برگ ندارند ، بعضی از گیاهان به جای برگ ، تیغ دارند قارچ برگ ندارد.

دانه ی یک قسمتی دانه ی دو قسمتی

برگ ها دراز و باریک برگ ها پهن

ریشه افشان ریشه راست

ساقه نازک و توخالی ساقه کلفت و توپر

مانند: گندم ، برنج، جو ، ذرت و … مانند: لوبیا ، نخود ، عدس ، بادام و شمعدانی و …

گل

گل میوه را به وجود می آورد ، و میوه ، دانه ها را در خود نکه می دارد، برگ های رنگی گل را گل برگ می نامند.گل اندام تولید مثل در گیاهان است اما همه ی گیاهان گل ندارند. بیش تر درختان گل دارند. حتی سبزی هایی مانند سیب زمینی و هویج و کلم ، گل دارند. هر گیاهی که تخم یا دانه داشته باشد ، گل هم خواهد داشت. گل ها را از روی تعداد گل برگ ها ، شکل برگ ها ، رنگ گل برگ ها می توان طبقه بندی کرد. علف ها و غلات گل های سبز دارند.

تفاوت گلبرگ های گیاهان در تعداد گلبرگ ها ، رنگ گلبرگ ها ، پیوسته و جدا بودن گلبرگ هاست.

گل دارای چه قسمت هایی است؟

۱ – کاسبرگ ها، وقتی که غنچه ی کوچکی است آن را محافظت می کند.

۲ – گل برگ ها ، رنگ های درخشان و متفاوتی دارند. بعضی از گل برگ ها عطر و بوی خوبی دارند.

۳ – پرچم ها ، که گرده ی زرد رنگی ایجاد می کنند.

۴ – تخمدان

دانه

دانه ، گیاه جدید را به وجود می آورد و از سه قسمت تشکیل شده است.

۱ – پوسته

۲ – گیاهک

۳ – ذخیره ی غذایی

دانه ها در اندازه ها و شکل های مختلف دیده می شوند. بعضی دانه ها یک قسمتی و بعضی دو قسمتی هستند.

گیاهان یک قسمتی

گیاهان با دانه ی یک قسمتی ریشه ی افشان دارند. رگ برگ ها موازی هستند. تعداد گل برگ های این گیاهان اغلب سه یا مضربی از سه می باشد. گندم ، برنج ، ذرت و خرما نمونه هایی از گیاهان یک قسمتی می باشند. ما بیش تر از دانه های یک قسمتی استفاده می کنیم. پوست دانه ها به راحتی جدا نمی شود.

گیاهان دو قسمتی

دانه های این گیاهان دارای دو قسمت می باشد اغلب آن ها ریشه ی راست دارند. رگ برگ هایشان غیر موازی و به شکل های گوناگون است. گل برگ های این گیاهان دو ، پنج یا مضربی از این اعداد است. گیاهان دو قسمتی مانند عدس ، لپه و نخود. پوست دانه های دو قسمتی به راحتی از هم جدا می شود.

دانشمندان گیاهان دانه دار را چگونه طبقه بندی می کنند؟

۱ – گل دار

۲ – مخروط دار

گیاهان گل دار به سه دسته طبقه بندی می شوند:

۱ – سه برگی

۲ – چهار برگی

۳ – پنج برگی

آیا همه ی گیاهان گل دارند؟

بعضی از درختان گل ندارند و دانه های آن ها در قسمت هایی به نام مخروط جای دارد که به این گیاهان ، دانه دار یا مخروط دار می گویند مثل گیاه کاج

مخروطیان درختانی همیشه سبز هستند. برگ های درختان مخروطی محکم و سوزنی شکل هستند. مخروط ها از پولک های چوبی ساخته شده اند که دارای دو یا چند دانه هستند. دانه های کاج رشد می کنند و بال در می آورند به طوری که وقتی پولک های مخروط رسیدند از یک دیگر جدا شده و باد دانه های سبک را به فاصله های دور پراکنده می کند. مخروط کاج به میوه ی گیاهان دیگر بیش تر شبیه است.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *