امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ششمین صندلی داغ با حضور 5dabestani

دوستان سلام

ششمین صندلی داغ را شروع می کنیم.

کاربر عزیز 5dabestani بر روی صندلی داغ خواهد نشست و برای دو هفته مهمان صندلی داغ خواهد بود.

من معلمم. کسی که آینده ی، آینده سازان این مرز و بوم را رقم می زند
پاسخ }
سپاس شده توسط: 5dabestani ، نسرین61

سلام همکار گرامی تعطیلات به کامتان باشد و عیدتان فرخنده.

اگه اجازه بدبد من سوالات اولیه رو بپرسم

1- نام:

2-نام خانوادگی:

3-ش. ش:

4-تاریخ تولد:

5-محل زندگی:

6-مدرک تحصیلی:

سوال سه رو هم اگه جواب ندادید ،ندادید دیگه چه میشه کرد

قلبتان سرشار؛ ذهنتان بیدارHeartExclamation
پاسخ }
سپاس شده توسط: 5dabestani

سلام... ممنونم عید شما هم مبارک...

1- سیامک

2- نوازش

3- فکر نکنم به دردتون بخوره ...wink

4- 1361

5- استان اردبیل

6-کارشناسی ارشد آموزش ابتدایی

وبلاگ 5دبستانی
بازی کودکانتان را به بازی نگیرید!
پاسخ }
سپاس شده توسط:

سلام خوبی شما همکار عزیز،عید شما مبارک

چند سال سابقه ی کاری دارید؟

آموزگار پایه ابتدایی هستید؟

بنظر شما تدریس در ابتدایی نیاز صبروحوصله زیاد ندارد؟

اگه ابتدایی هستی چرا تغییر مقطع ندادی یا نخواستی که بدید؟

شما چه روشی برای نظم وآرامش یک کلاس 30نفری در ابتدایی پیشنهاد میدید؟

بهترین روش برای تدریس ریاضی پنجم که بچه ها به ریاضی بیشتر علاقمند شوند؟

پاسخ }
سپاس شده توسط:

سلام خیلی ممنونم بنده خوبم امیدوارم شما هم خوب باشید.... عید شما هم مبارک

جواب سوال های اول ، دوم، چهارم، پنجم و ششم رو یکجا میدم : متاسفانه من فعلا فرصت معلم شدن رو پیدا نکردم(یعنی فعلا بیکارم)

جواب سوال سوم: به نظرم تدریس تو دوره ابتدایی خیلی جیزها میخحواد که یکیشون هم صبر و حوصله است. چون بچه های این دوره پر انرژی هستن و دوست دارن بیشتر بازی کنن و شاید به درس زیاد توجهی نکنن وظیفه معلم هست که با صبر و حوصله و خلاقیت اونارو به سمت یادگیری بکشونه و کاری بکنه که علاقمند به یادگیری بشن نه اینکه فکر کنن باید بیان و برن و یه نمره ای بگیرن و.... متاسفانه همه دم از این میزنن که دوره ابتدایی خیلی مهم هست و پایه هست و... (در حقیقت هم هست) ولی اونطور که باید به فکرش باشن نیستن.... ببخشید ادامه ندم بهتره از بحث خارج شد.

وبلاگ 5دبستانی
پاسخ }
سپاس شده توسط:

سلام متشکرم که سوالاتم مختصر ومفید جواب دادی

هرچند دو سوال آخری جواب ندادی

برا م جالبه گفتی معلم نیستم ولی وبلاگت این رو نشون نمیده من فکر کردم معلم هستید چونکه وبلاگت اینو میگه !!

آموزش وپرورش ما نیاز به افراد متخصصی مثل شما داره اما.......

پس خسته نباشید وبلاگتون بسیار عالیه

smiley

پاسخ }
سپاس شده توسط:

خواهش میکنم ... در مورد وبلاگم هم ممنونم نظر لطفتونه ولی واقعا شاغل نیستم فقط اینجوری خواستم هم خودم تو دوره بیکاری و دوری از درس و دانشگاه چیزی یاد بگیرم و هم اگه تونسته باشم کمکی به بقیه کرده باشم

وبلاگ 5دبستانی
پاسخ }
سپاس شده توسط:

من هم تحسین میکنم عشق شما رو ...

سوالات من ( البته با توجه به این که دانشجوی ارشد هستید. ):

اگه بخواید به معلمان ما در مورد استفاده از فرایند تحقیق و پژوهش در برطرف مکردن مشکلات و بروز ماندن، نمره بدید، از 100 چند میدید؟

راه حل های شما برای افزایش این نمره چیه ؟

به نظر شما ادامه تحصیل فرهنگیان باید اولویت چندم وزارت آ.پ باشه؟

و در نهایت از نظر خودتان به عنوان کارشناس ارشد آموزش ابتدایی و کسی که مسائل آموزش و پرورش را از بیرون، با عشق و بدون هیچ غرضی دنبال می کند، چهار عامل قوت و چهار عامل ضعف فعلی در نظام آ.پ کشور ما چیستند؟ ( اگر توضیحاتی در مورد هر کدام دارید نیز درج کنید. مطمئن باشید تا انتها میخوانیم. )

من معلمم. کسی که آینده ی، آینده سازان این مرز و بوم را رقم می زند
پاسخ }
سپاس شده توسط:

سلام ادمین عزیز...

من دانشجو نیستم ، سال 89 فارغ التحصیل شدم

در مورد استفاده معلمان از تحقیق و پژوهش در آموزش باید عرض کنم که واقعا من نمیدونم چقدر کار شده و می کنن... به خاطر اینکه من تو سیستم آموزش و پرورش نیستم. ولی مواردی که از نزدیک دیدم (مثل بعضی از دوستام که ارشد هستند و داماد و خواهرم و...) میتونم حدس بزنم که حتی 5 درصد هم شاید نباشه (5 درصد هم با اغراق میگم). متاسفانه وقتی کسی جذب آ.پ میشه چون از همون اول حقوق خودش رو میگیره (حالا کار ندارم کم یا زیاد) دیگه نمیخو.اد به خودش زحمت بده و کار پژوهشی بکنه. البته آ.پ هم فکر نمیکنم تو ایران بهش زیاد ارزش بده ... متاسفانه اونایی که هم کار میکنن خیلی هاشون کار پژوهشی که کردن و میکنن نه بخاطر اینکه مشکلی رو حل کنن (نه همه) بلکه بخاطر اینکه یا در انتخاب معلم نمونه امتیازی بگیرن انجام میدن یا اینکه براشون امتیازی داشته باشه... حالا اگه برای امتیاز و ... هم باشه باز هم خوبه به هر حال یه چیزی یاد میگیرن و توی تدریسشون حتما استفاده میکنن ولی متاسفانه خیلی از معلمین عزیز اصلا روش انجام طرح یا حداقل مقاله نویسی رو نمیدونن . حالا با اونایی که لیسانس هستن کاری ندارم ولی اونایی که فوق لیسانس هستن به نظرم باید بلد باشن. خیلی بد هست که فوق لیسانس باشی و روش انجام تحقیق و پژوهش رو ندونی!!!

خلاصه با توجه به چیزهایی که میبینم امتیازی که میدم 10 هست. (امیتاز رو بر اساس مشاهدات خودم دادم).

راه حلی که میتونم بدم اینه که  با برگزاری کلاسهای آموزشی روش انجام تحقیق و پژوهش رو معلمین عزیز یاد بگیرن (البته پیش شرط این هم علاقه ست)... استفاده ازش هم بهتره با علاقه و خلاقیت خودت معلمین باشه چون اگه اجباری باشه واقعا نتیجه نمیده. به نظرم باید کاری کرد تا معلمین عزیز عاشق تحقیق و پژوهش بشن (چیزی که تو خیلی از کشورهای پیشرفته الان وجود داره)

در مورد ادامه تحصیل هم عرض کنم ادامه تحصیل داریم تا ادامه تحصیل! اگه غرض فقط پاس کردن چند واحد درسی و نمره گرفتن باشه این ادامه تحصیل به نظرم واقعا هیچ ارزشی نداره. که این هم وظیفه دانشگاه هامون هست که معلم رو با جدیدترین روشهای تدریس، تکنولوژی های آموزشی، نو آوری ها و.... آشنا کنه. به نظرم یک معلم اگه عاشق تدریس و... باشه حتی اگه پایین ترین مدرک تحصیلی رو داشته باشه اگه از تحقیق و اینترنت و... برای بهبو.د بخشیدن به آموزش و تدریش استفاده کنه بهتر از معلمی هست که بالاترین مدرک تحصیلی رو گرفته باشه ولی....................

در مورد سوال آخرتون هم باور کنید هر چقد ر فکر میکنم چیزی از محاسنش یادم نمیاد... نظام آموزشی ما (بخصوص ابتدایی) خیلی سطحش پایینه نسبت به کشورهای دیگه. من فیلم های زیادی از آموزش تو دوره ابتدایی در کشورهای پیشرفته توی وبلاگم دارم واقعا وقتی روش اونارو میبینم (هم روش آموزش هم فضای فیزیکی و....) باورم نمیشه که برای دوره ابتدایی همچین کاری میکنن. البته نتیجه اش رو میبینن و ما هم میبینیم!! خلاصه نمیخوام محاسن و معایب نظام رو بشمرم (البته من فقط یه فوق لیسانس علوم تربیتی هستم و از نزدیک سیستم رو لمس نکردم شاید خیلی بهتر از چیزی هست که من فکر میکنم یا نه خدای نکرده خیلی بدتر) به هر حال آخرین عیب نظام آ.پ کشور رو میتونم دانشگاه فرهنگیان بدونم. چون اونایی که وارد این دانشگاه میشن و خودشون رو عاشق معلمی نشون میدن در حقیقت عاشق تدریس و معلمی نیستن (قریب به اتفاقشون، متاسفانه) بلکه عاشق این هستن که از روز و ماه اول یه شغلی دارن و حقوق ماهیانه شون رو هر چند کم میگیرن....

به امید روزی که هم نظام آموزشی و هم معلمان به دانش آموزان اهمیت بدن (اهمیت به معنای واقعی و کامل)

وبلاگ 5دبستانی
پاسخ }
سپاس شده توسط: admin

چی بگم که نگفتنش بهتره ...

هدف ما در انجمن همین است که بدون در نظر گرفتن اقدامات سیاسی و غیر سیاسی که بر آ.پ کشور تاثیر گذارند، خودمان و فقط خودمان چاره اندیشی کنیم و ان شاالله بتوانیم هر چند کم، کیفیت آموزش را در کلاس خودمان و سایر همکاران بالا ببریم.

این انتخاب ماست و تا تمام تلاش خود را می کنیم.

همین جا اعلام کنم که قرار بود در روز عید فطر، سایت جدیدی را با ابزار هایی مفید برای معلمان راه اندازی و معرفی کنم، ولی متاسفانه هنوز نتوانستم کار آن را به پایان ببرم ( ودلیل آن هم هزاران چاهی است که بر سر راه ادامه تحصیلم حفر شده ) در هر حال شاید دیر تر ولی به زودی راه اندازی خواهد شد. البته این طول کشیدن باعث شد که کار روی دو سایت دیگر با ابزار هایی مفید را نیز شروع کنم که امیدوارم موفق شوم تا قبل از اتمام پاییز معرفی کنم.

و اما سوالاتم :

اگر بخواهید صد در صد وبلاگ ها و سایت های معلمان را در چهار گروه عالی،خوب،متوسط و ضعیف طبقه بندی کنید، چه درصدی از وبلاگ ها در هر گروه قرار می گیرند؟

توصیه های شما برای افزایش کیفیت وبلاگ های معلمان چیست؟

دوست دارید در چه پایه ای تدریس کنید؟ چرا؟

و در انتها چه توصیه های به من برای افزایش کیفیت سایت دارید؟

پاسخ }
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ثبت نام صندلی داغ admin 20 11,591 29-2-1394, 12:43 صبح
آخرین ارسال: محمدرضاانتظاریان
  پنجمین صندلی داغ با حضور boostanelm admin 7 5,542 1-2-1392, 06:19 عصر
آخرین ارسال: hamed1391
  چهارمین صندلی داغ با حضور motlagh admin 20 12,055 6-11-1391, 02:37 عصر
آخرین ارسال: motlagh
  سومین صندلی داغ با حضور دوم فریمان admin 20 12,895 16-9-1391, 09:56 عصر
آخرین ارسال: دوم فریمان
  در حاشیه ی صندلی داغ kh_khalily 7 6,048 29-8-1391, 12:47 صبح
آخرین ارسال: kh_khalily
  دومین صندلی داغ با حضور kh_khalily admin 14 9,278 15-8-1391, 08:32 عصر
آخرین ارسال: kh_khalily
  اولین صندلی داغ با حضور admin admin 26 22,069 7-8-1391, 10:44 عصر
آخرین ارسال: admin
  قوانین انجمن صندلی داغ admin 0 2,306 25-7-1391, 12:16 صبح
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره معلمـ گفت

انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.

پیوند ها

دوستان