امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معلمان جوان و پر انرژی مازاد
مشکل 

اگه در سال های اخیر یه نیم نگاهی به دفتر آموزشگاهها بیندازیم می بینیم که برخی ازمعلمانی که سال های آخر تدریسشان را پشت سر می گذارند با خوردن زنگ کلاس به سختی از صندلیشان جدا شده و آرام آرام به کلاس می روند و معلمان جوان و پر انرژی بی توجه به دانش آموز به عنوان نیروی مازاد در دفتر کنار دست مدیر میمانند و کارهای کلیشه ای مثل مرتب کردن پرونده های دانش آموزان را انجام می دهند به نظرتان این انصاف است که معلمان خسته ولی امتیاز بالا باید به کلاس بروند و معلم جوان و با انگیزه باید در دفتر آموزشگاه فرامین مدیر را اجرا کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

«اعمال کوچک از نیت های بزرگ با ارزش تر است» وین دایر
پاسخ }
سپاس شده توسط:

این و خیلی موارد دیگر مشکلاتی هستند که در آموزش و پرورش کشور عزیزمان وجود دارد. امیدواریم با ایجاد تغییراتی در نظام آموزشی این نقص ها برطرف شود.

من معلمم. کسی که آینده ی، آینده سازان این مرز و بوم را رقم می زند
پاسخ }
سپاس شده توسط:

بله، این در حالیست که بسیاری از کلاس ها به صورت دوپایه و یا کسی با پست مدیر-معلم(که نه معلمی میداند و مدیریت) اداره میشوند و بسیاری از معلمان دروس غیر تخصصی خود را تدریس میکنند، که فکر میکنم این مسئله با به وجود آمدن هماهنگی بین مناطق و کمی مسئولیت پذیری بعضی ها( البته مسئولیت پذیری وقتی معنا دارد که کمی آگاهی در بین باشد) قابل حل است. از آن جایی که به جایی لعن تاریکی باید شمعی روشن کرد بیایید همینجا این مشکل را به صورت دقیق بررسی کنیم و راه حل ارائه بدهیم. دوستانی که سمت های اداری و سابقه ی بیشتر دارند کمک کنند لطفا.

خانم معلم دیوونس، خانم معلم جوونه،خانم معلم خام و بی تجربس، خانم معلم اول کارشه و جوگیره! باشه! هرچی میخوای بگو حتی بدتر از اینایی که خودم گفتم! فقط بذار حرفمو بزنم و کارمو انجام بدم، باشه؟
پاسخ }
سپاس شده توسط:

سلام

امید فردای عزیز و admin گرامی لطفا بی انصافی نفرمایید.

به عنوان معاون آموزشی مدرسه به وضوح مشاهده می نمایم معلمین تازه نفس یا جوان مسئولیت پذیر مرسه مان با تمام نیرو و مهارتهای به روز خود در پیشرفت و ارتقای دانش آموزان تلاش می نمایند.

هیچ معلمی چه قدیمی چه جدید حق ماندن در دفتر و رسیدگی به کار دفتری را ندارند. مگر زنگ ورزش یا قرآن که خود مربی دارند. ما برای جابجایی پرونده ها از خود دانش آموزان داوطلب درساعات بیکاری استفاده می نماییم.

دیگه معلم جدید و قدیمی نکنید لطفا بفرمایید معلم مسئولیت پذیر و معلم سهل انگار که هم در قدیمی ها و هم در جدیدیها نمونه هایی دیده می شوند

payame2.ir

زندگی، یعنی پژوهش، و فهمیدن مطلبی جدید.
فرصت ها میوه های رسیده اند اگه به موقع نچینی می افتد.
Huh
پاسخ }
سپاس شده توسط: SAHARINA7 ، habibian

این هم یک مشکل اساسی است و از من وشما نیست 19 میلیون دانش آموز کجا 11 میلیون کجا معلومه که مازاد داریم با این کمبود دانش آموز

پاسخ }
سپاس شده توسط:

در واقع من هنوز این چنین مشکلی که امید فردا فرمودند را ندیده ام.

در هر حال آموزش و پرورش به اندازه ای وسیع است که ما معلمان باید خودمان مشکلات را در سطح مدرسه یا اداره منطقه حل و فصل کنیم و بیش از این هم که دستمان نمی رسد.

مواردی مانند این انجمن یا هر جایی که معلمان گرد هم آمده اند مکان هایی هستند که می توان با مطرح کردن اشکالات و ارائه نظر به راه حل مطلوب دست یافت.

پاسخ }
سپاس شده توسط: Xmen_ch ، SAHARINA7

"SIMINPAYAM"  عزیز بر عکس چیزی که شما میفرمایید فقط به عنوان مثال طی سال تحصیلی گذشته خود من در 4مدرسه کار میکردم که سه تای آنها این مشکل را در مورد حداقل 2دبیر داشتند و در یک مدرسه ی باقیمانده هم کلاس ها 2پایه بود.

از نفرین بر تاریکی که بگذریم، پیرو ارائه ی راه حل، من فکر میکنم اگر مناطق نزدیک با هم ارتباطی از جهت تامین نیرو داشته باشند این مشکل تا حدود زیادی حل خواهد شد. اما این که چگونه؟ خیلی خوب نمیدانم، فعلا فکر ارائه نرم افزاری هستم که بر اساس تعداد دانش آموز و تعداد ساعات تدریس و امتیتز دبیران محترم آن ها را تقسیم بندی کند و کمبود یا مازاد نیرو را گزارش دهد. به نظر شما تا چه حد این کار عملیست؟و تا چه حد کارایی دارد؟

خانم معلم دیوونس، خانم معلم جوونه،خانم معلم خام و بی تجربس، خانم معلم اول کارشه و جوگیره! باشه! هرچی میخوای بگو حتی بدتر از اینایی که خودم گفتم! فقط بذار حرفمو بزنم و کارمو انجام بدم، باشه؟
پاسخ }
سپاس شده توسط: admin

میتونه نرم افزار جالب و با کارایی بالا باشه

هر چند ممکن است در ابتدا دارای نقص هایی باشه

پاسخ }
سپاس شده توسط:

من این مشکل را خودم تجربه کرده ام من خودم امسال نیروی مازاد بودم تو دفتر ور دست مدیر کارهای دفتری انجام دادم و معلمین با سابقه همیشه حسرت مرا خوردند من هم حسرت کلاس و درس و دانش آموز من آرزوی کلاس داشتم و آنها آرزوی مبل گرم و نرم دفتر و چایی و ...

«اعمال کوچک از نیت های بزرگ با ارزش تر است» وین دایر
پاسخ }
سپاس شده توسط:

باسلام خدمت دوستان و همکاران محترم

منطقه ما کمبود نیروی انسانی داره  و مجبوره کمبود خودشو از سرباز معلمان و نیروهای خدماتی که تازه به استخدام آموزگاری در اومدن تامین کنه که بیشتر گریبان بچه ها رو میگیره . برای نمونه سرباز معلم در مدرسه ما و مخصوصا پایه ششم تدریس می کرد که جدا از معلمی و تدریس اخلاق برخورد با دانش آموزان را هم نداشت. (البته نیروی مازاد در راهنمایی وجود دارد). این موارد از سوء مدیریت ناشی میشه . به نظر من سازماندهی و تامین نیروی انسانی کارآزموده بزرگترین مشکل آموزش ابتدایی است.

در مورد نرافزار هم

من سال پیش نرمافزاری تحت عنوان مدیریت جامع مجتمع های آموزشی به اداره ارائه کردم که مورد استقبال قرار نگرفت.

بعضی از امکانات نرمافزار

درج مشخصات کامل دانش آموزان و معلمان و مدارس و مجتمع ها

امکان ورود مشخصات از فایل اکسل

گزارش کامل از مشخصات و امکان فیلتر و جستجو

گزارش آمار مدارس مجتمع ها مناطق ...

سازماندهی همکاران و نمایش هشدارها در مورد سازماندهی ساعات تدریس . نمایش ابلاغ و ساعات کاری

درج برنامه روزانه کلاس ها و گزارش گیری

ثبت یادداشت و یادآوری

ثبت ضروریات برای هر همکار در تاریخ و ساعت

امکان طراحی گزارش بر اساس دستورات SQL

و ...

البته به امتیاز فکر نکرده بودم

چه فکر کنید که میتوانید و چه نمیتوانید در هر صورت حق با شماست

پاسخ }
سپاس شده توسط: admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره معلمـ گفت

انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.

پیوند ها

دوستان