امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خاطرات معلمان(10)

تقلب با استفاده از پاسخ نامه معلمان

وقتی  معلم  ریاضی برگه امتحان   را تصحیح کرد از نمره دانش آموزی بنام علی  شوکه شده بود.علی که در تمام امتحانات نمره ای بالاتر از 3 نگرفته بود ؛ حالا در امتحان پایان سال شده بود 19.5 ، داشت شاخ در می آورد که چه اتفاقی افتاده است، . حتما تقلب اتفاق افتاد؛ اما چگونه؟

روز بعد معلم ریاضی  جریان را به مدیر مدرسه گفت: مدیر هم جا خورده بود، می دانست که چنین چیزی ممکن نیست؛ در جلسه بعدی دورا دور از رفتار علی مراقبت شد، و برگه تقلب کشف شد. اما عجیب بود که برگه تقلب ، کپی پاسخ نامه ای بود که معلمان  همراه سوال در اختیار مدرسه قرار داده بودند و حالا  مشکل دو تا شده بود ، به راستی چه کسی کپی  پاسخ نامه را در اختیار علی قرار داده بود؟ 

علی را به دفتر بردند، معاون مثل همیشه شروع کرد به داد و بیداد وسرو صدا که تمام سال درس نخوندی؛ مدرسه را اذیت کردی و حالا تقلب می کنی؟ یالله بگو پاسخ نامه را از کجا آوردی؟  والا پدرت را در می آورم!

علی که سرش را پایین انداخته بود چواب داد: برگه را در گندم زار کنار مدرسه پیدا کردم؟

معاون: در گندم زار پیدا کردی , هان ؟!

-بله  ، پیدا کردم

-هاهاها آره جان خودت  ،من هم قبول کردم ، پارسا آن را کاشتند امسال هم روید!

- علی با کمی شیطنت- کاشتند یا نکاشتند را نمی دانم !

معاون جوش آورد،بلند شد که علی را تنبیه کند ،مدیر مدرسه جلو معاون را گرفتند،  فضا را آرام کرد و  با لحنی خشک گفت: ببین پسر ، کار تو ، یک تخلف بزرگ است، تو تقلب کردی یک جرم، کپی پاسخ نامه دست توست یک جرم دیگر ، باید بگویی که برگه را از کجا آوردی؟ علی دوباره پاسخ داد: اقا از گندم زار پیدا کردم...

بعد نیم ساعت کلنجار با علی، کاری پیش نرفته بود، هم مدیر و هم معاون می دانستند که علی دروغ می گوید، اما نمی دانستند چه کنند، می دانستند که نحوه برخورد با متقلب در امتحان چیست؟ اما نمی دانستند  چگونه مشکل کپی  پاسخ نامه را حل کنند؛ حیثیت مدرسه خدشه دار شده بود؛ معاون گفت :نیروی انتظامی را خبر کنیم. اما مدیر راضی نشد  وبه معاون گفت علی را  نگذارید برود؛ تا ببینیم چه کنیم.

مدیر از دفتر معلمان به دفتر خودش رفت.در ذهنش  برخی از معلم ها و دفتر دار ،را متهم می دید؟ نکند این معلم ... این کار را کرده باشد؟!  نکند آن معلم این کار را کرده باشد؟! نکند دفتر دار این کار را کرده است؟! نکند؟؟!! داشت به همه شک می کرد. اما این  شک  ها روحش را می خراشید و از این گونه شک کردن ها متنفر بود. اما چه باید می کرد ؛ گیر افتاده بود. ناگهان چیزی به ذهنش رسید، می دانست که معلم ادبیات مدرسه با بچه ها خیلی صمیمی است  و معمولا بچه های مدرسه با او راحت  اسرار مگو را می گفتند . فورا مستخدم مدرسه را به دنبالش فرستاد .

وقتی معلم ادبیات آمد ، تمام ماجرا را به او گفت ؛ معلم ادبیات خیلی ساده و صمیمانه گفت: هر کمکی  از دستم ساخته باشد، انجام می دهم ...

معلم ادبیات علی را به یکی از کلاس های مدرسه برد و از او در باره ی پاسخ نامه  سوال کرد و به او گفت: اگر حقیقت را بگویید او در حد توان به او کمک خواهد کرد .

نیم ساعت بعد معلم ادبیات وارد دفتر مدیر شد و گفت: علی می گوید یک روز که کلید روی در اتاق تکثیر بود؛ آن را بر داشت؛ خودش را به مریضی زد ؛ با اجازه مدرسه ، به بهانه رفتن به درمانگاه از مدرسه خارج شد؛ از کلید یدک ساخت ؛ نیم ساعت بعد که از درمانگاه برگشت کلید را در جایش قرار داد. یک روز مانده به امتحان ریاضی شبانه وارد اتاق تکثیر شد ؛ از دو درس ریاضی ، اجتماعی که   سوال  و پاسخ نامه  هایشان درکمد  اتاق  تکثیر وجود داشته است برداشت. همین!

معما حل شده بود و بقیه  کار ها یی که مدیر بایست انجام می داد  معلوم بود .مدیر از یک طرف خوشحال بود که شک  به کارکنان مدرسه نادرست بود و از طرف دیگر ناراحت که چگونه با یک بی احتیاطی ساده چه مشکل بزرگی برای دانش آموز و مدرسه درست شده بود.. مدیر بعد از آن همیشه می گفت: غفلت موجب پشیمانی است.اما خیلی ها نمی دانستند منظور او از این جمله چیست.

از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر
پاسخ }
سپاس شده توسط: شوکران ، admin ، Xmen_ch ، ejeh1

خوب بعدش

چه فکر کنید که میتوانید و چه نمیتوانید در هر صورت حق با شماست

پاسخ }
سپاس شده توسط: مریم شک ، ejeh1

با سلام  و درود ،به دلیل مسافرت، نوشتار خاطرات معلمان(10) را  به کسی سپرده بودم که در سایت قرار دهد و ایشان زحمت کشیدند و فقط صفحه اول خاطره را قرار داده بودند، که با عرض پوزش  ،متن کامل خاطرات(10) درج می گردد.

از صدای سخن عشق ندیدم خوش تر
پاسخ }
سپاس شده توسط: ejeh1

سلام پر انرژی و شاداب باشید

خاطره جالبی بود دانش آموز عجب نبوغی داشت اگر به جای راحت طلبی   همچنین ذهن را برای کلک و حقه خسته و معطل نمی کرد می توانست نابغه مدرسه گردد.

و آفرین به معلم ادبیات که توانست اعتماد دانش آموز را جلب نماید و او حقیقت ماجرا را بگوید.

payame2.ir

زندگی، یعنی پژوهش، و فهمیدن مطلبی جدید.
فرصت ها میوه های رسیده اند اگه به موقع نچینی می افتد.
Huh
پاسخ }

سلام به تمامی همکاران

به دلیل قدردانی از زحمات همنکار عزیزمان که زحمت کشیدند و خاطرات معلمان را در ارسال هایی درج کردند، تصمیم گرفتم انجمن تازه ای با نام خاطرات معلمان در انجمن عمومی ایجاد کنم تا از این پس خاطرات به صورت منسجم تری درج شوند. از تمامی همکاران درخواست می کنم خاطرات آموزنده خود را در این انجمن قرار دهند.

من معلمم. کسی که آینده ی، آینده سازان این مرز و بوم را رقم می زند
پاسخ }

بله

غفلت موجب پشیمانی است.

آن چه دلخواه همه است جز تن درستی نیست ، که اگر کسی روزی از آن محروم شد آرزویی جز بدست آوردنش ندارد
پاسخ }
سپاس شده توسط:

.

بعدش  چی شد؟

هیچی نشد . چون قصور از خود مدیر بوده مسئله پیگیری نمی شود و همه چیز بخیر و خوبی تمام می شود. شتر دیدی ندید

اگر صداقت را در آتش اندازید انچه که خاکستر می شود دورغ است.
معلم در خط مقدم است و« امور اداری» و« امور مالی» پشتیبان خط مقدم است.
امور اداری و تشکیلات
پاسخ }
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خاطرات معلمان (28) ruznevesht 2 2,769 8-2-1393, 12:53 صبح
آخرین ارسال: ruznevesht
  خاطرات معلمان (27) ruznevesht 5 3,897 6-2-1393, 03:18 عصر
  خاطرات معلمان(26) ruznevesht 1 2,256 7-12-1392, 12:10 عصر
آخرین ارسال: marieh
  خاطرات معلمان(25) ruznevesht 1 2,319 3-12-1392, 08:00 عصر
آخرین ارسال: siminpayam
  خاطرات معلمان (24) ruznevesht 0 1,724 15-11-1392, 11:49 عصر
  خاطرات معلمان(18) ruznevesht 6 5,016 11-11-1392, 06:00 عصر
آخرین ارسال: honaramuz
  خاطرات معلمان(23) ruznevesht 1 2,209 6-11-1392, 11:55 عصر
  خاطرات معلمان(22) ruznevesht 2 2,473 28-10-1392, 02:36 صبح
آخرین ارسال: sarpol
  خاطرات معلمان(20) ruznevesht 0 1,643 4-9-1392, 12:31 صبح
  خاطرات معلمان( 14) ruznevesht 2 2,746 17-8-1392, 05:14 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره معلمـ گفت

انجمن علمی معلمان ایران افتخار دارد که از بهار سال 91 شروع به کار کرده است. هدف این انجمن افزایش توانایی های علمی و مهارتی معلمان ایران با تبادل نظر و اشتراک تجارب است. این انجمن به طور کامل توسط معلمان اداره می شود و هیچ وابستگی به ارگان های دولتی یا غیر دولتی ندارد.

پیوند ها

دوستان